Jak przeprowadzić MĄDRĄ RESTRUKTURYZACJĘ? Przewodnik pracodawcy

Czyli z uważnością na pracowników i minimalizując ryzyka społeczne i biznesowe procesu.
Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco
Jak przeprowadzić mądrą restrukturyzację - przewodnik pracodawcy

Mądra restrukturyzacja – jak przygotować i przeprowadzić w firmie proces zmiany organizacyjnej?

Programy restrukturyzacyjne są zwykle bardzo złożone i wymagają współpracy wielu działów
w organizacji, jak również inwestowania znacznej ilości czasu i zasobów. Ryzyko związane
z niewłaściwym przeprowadzeniem restrukturyzacji zwłaszcza przy większej skali,  może być ogromne. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem przewidzieć zagrożenia, zaplanować proces i zaangażować kluczowe osoby. Warto zrobić to mądrze, czyli z uważnością na pracowników i minimalizując ryzyka społeczne oraz biznesowe procesu. 

Przewodnik LHH Polska „Mądra restrukturyzacja” powstał z myślą o osobach z działów HR i szefach zespołów, które mają być objęte takimi procesami. To publikacja która w sposób kompleksowy pokazuje jak podejść do tematu, jak zaplanować cały proces, jak włączyć odpowiednie osoby na różnych etapach oraz jak wspierać różne grupy pracowników objętych zmianą.

Materiał może być punktem wyjścia do wewnętrznej dyskusji w firmie i swoistą „check listą” do sprawdzenia, czy pomyśleliśmy o wszystkich kluczowych kwestiach.

Co znajdziecie w naszym przewodniku?

  • Listę typowych ryzyk procesów restrukturyzacji z danymi statystycznymi pokazującymi konsekwencje źle przeprowadzanego procesu oraz wskazaniami jak im zapobiegać.
  • Informację o kluczowych decyzjach jakie trzeba podjąć na każdym z etatów procesu restrukturyzacji żeby go dobrze przygotować i poprowadzić
  • Wskazanie jakie 7 kluczowych czynników ma wpływ na udaną restrukturyzację
  • Proces rozłożony na 3 etapy ze szczegółową listą zadań dla zespołów HR krok po kroku
  • Kompletną listę różnych grup interesariuszy procesów restrukturyzacji z opisem czego każda
    z grup potrzebuje oraz jak z nią pracować podczas wdrażania zmiany
  • Zestaw 8-miu najlepszych praktyk restrukturyzacyjnych z rynku polskiego

Nie czekaj! Pobierz już dziś. Materiał został przygotowany w oparciu o nasze 20-letnie doświadczenia na rynku polskim w realizacji programów restrukturyzacyjnych dla ponad 250 firm rocznie. Dołożyliśmy starań, aby był rzetelny, oparty na faktach i pokazywał realia rynkowe uwzględniające kontekst biznesowy w jakim działają firmy w Polsce.

 

 

LHH Polska zastrzega sobie prawo nieprzesyłania materiałów merytorycznych przedstawicielom firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.