Outplacement LHH

Outplacement to wsparcie doradcze dla organizacji podczas restrukturyzacji oraz dla pracownika w procesie odnalezienia się na rynku pracy. Jest ważnym narzędziem budowania wizerunku pracodawcy. To prawdziwe działanie CSR, ponieważ pomoc ludziom w jednym z najtrudniejszych momentów kariery zawodowej jest realnym dowodem społecznej odpowiedzialności biznesu. Coraz więcej firm stosuje outplacement jako część pakietu benefitów dla pracowników. 

Outplacement w organizacji krok po kroku

Rozstanie z pracownikiem jest trudnym procesem. Zwykle w pierwszej kolejności firmy rozwiązują kwestie prawne i formalne. Im bliżej planowanej daty rozwiązania umowy, tym więcej pojawia się pytań. Kto, kiedy i gdzie powinien przeprowadzić rozmowę rozstaniową? Jak może zareagować pracownik? Co, kiedy i jak powiedzieć współpracownikom i klientom odchodzącego? Jak zapobiec wyciekowi informacji, sabotażom, osłabieniu morale innych pracowników? Jak uniknąć sprawy w sądzie? Tu przydaje się outplacement i nasze wsparcie komunikacyjne. 

Outplacement dla pracownika krok po kroku

Program outplacement kierowany jest do osób z różnych stanowisk, w różnym wieku i z różnymi pomysłami na swoją dalszą karierę. Koszty outplacementu rzadko przekraczają wysokość jednomiesięcznego lub półtoramiesięcznego wynagrodzenia dla pracownika. Przy rozbudowanych projektach dla dużych grup pracowników firmy otrzymują od nas wsparcie dopasowane do potrzeb ich ludzi, nawet w znacząco niższych kwotach.

 

Jak zamówić outplacement dla pracownika z Twojej firmy? Skontaktuj się, by poznać szczegóły.

Łukasz Gajek
Sales & Marketing Director