Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco

Dla naszego międzynarodowego Klienta, firmy z branży produkcyjnej zlokalizowanej w woj. Łódzkim poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: okolice Łodzi
• Międzynarodowa firma
• Branża produkcyjna
• Umowa o pracę i możliwość długoterminowej współpracy

Zadania:
• Odpowiedzialność za realizację polityki z obszaru BHP, PPOŻ i ochrony środowiska zgodnie z wymaganiami prawnymi, oraz standardami wewnętrznymi firmy
• Przeprowadzanie bieżących kontroli warunków pracy (BHP i P.POŻ), przestrzeganie przepisów i zasad, oraz podejmowanie działań korygujących
• Bieżące raportowanie, oraz informowanie kierownictwa o wykrytych zagrożeniach, wnioskach i propozycjach ulepszeń procesów celem usunięcia zagrożeń
• Aktywny udział w opracowywaniu, aktualizacji wewnętrznych instrukcji i procedur BHP i P.POŻ na potrzeby obecnych lub przyszłych procesów w firmie, wdrażanie nowych rozwiązań
• Prowadzenie szkoleń w zakresie BHP i nadzór nad ich terminowym wykonaniem
• Aktywne działania mające na celu budowanie świadomości i kultury BHP i PPOŻ w organizacji a także wdrażanie nowych procedur i standardów w celu poprawy bezpieczeństwa pracy
• Prowadzenie postępowań powypadkowych, ustalanie przyczyn, analiza ryzyka, oraz proponowanie działań korygujących i ich wdrożenie
• Udział w dokonywaniu i aktualizacji oceny ryzyka zawodowego, oraz doradztwo w zakresie praktycznego stosowania przepisów oraz zasad BHP i P.POŻ
• Monitorowanie wymagań prawnych w zakresie BHP oraz informowanie pracodawcy o wszelkich zmianach mających wpływ na funkcjonowanie firmy w tym zakresie
• Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie prowadzenia badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia
• Prowadzenie wszelkiej dokumentacji BHP wymaganej przepisami prawa

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe lub studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
• Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze BHP w firmie produkcyjnej (preferowane osoby z doświadczeniem z dużych zakładów produkcyjnych)
• Praktyczna znajomość przepisów BHP, znajomość norm (PN EN 18001), oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska
• Mile widziane doświadczenie w obszarze ochrony środowiska
• Znajomość j. angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B2)
• Umiejętność obsługi programów ERP, MS Office (Excel, Word, PPt)
• Gotowość do pracy przy komputerze, oraz na hali produkcyjnej (50/50)
• Umiejętności interpersonalne, komunikatywność, gotowość do współpracy z osobami z różnych szczebli organizacji
• Pro aktywność, asertywność, własna inicjatywa
• Samodzielność działania, dobra organizacja pracy własnej
• Umiejętności analitycznego myślenia i dostrzegania związków przyczynowo – skutkowych

Oferujemy:
• Możliwość bycia częścią wewnętrznego zespołu międzynarodowej firmy produkcyjnej
• Umowa o pracę w stabilnej firmie (pełen etat)
• Konkurencyjne wynagrodzenie, oraz możliwość długoterminowej współpracy
• Elastyczne godziny pracy
• Możliwość rozwoju w obszarze BHP, oraz ochrony środowiska w tym wdrażania nowych standardów
• Atrakcyjne benefity: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, spotkania integracyjne, bezpłatny parking, kantyna i inne