Outplacement jako game changer

Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco

Po 16 latach pracy w firmie, wielu sukcesach i chęci zatrzymania mnie na dłużej przez moich ówczesnych bezpośrednich managerów informacja o zwolnieniu była co najmniej zaskakująca.

Ale cóż, korporacje rządzą się własnymi prawami i nie zawsze wszystkie decyzje zdają się logiczne. Na pewno zabrakło mi informacji – dlaczego tak się stało i jaki był klucz, którym się posłużono przy wyborze osób do zwolnienia.

W szybkim przeorientowaniu się na „nowe” i na szukanie pracy pomógł outplacement z LHH. Najcenniejszym wsparciem była pomoc w przygotowaniu narracji PAR (Problem / Aktywność / Rezultat), która świetnie sprawdziła się na spotkaniach z decydentami – dla mnie to był prawdziwy game changer. To podejście wykorzystałem też przy pisaniu CV i modyfikacji profilu na Linkedin. Do tego webinary, dostęp do wszelkich materiałów, podręcznika i całej wiedzy był dodatkowym atutem – wszystko „podane na tacy”.

Dostałem też duże wsparcie od mojej konsultantki, która zdecydowanie pomogła mi uwierzyć w siebie.
Rozmowy o pracę zawsze są wyzwaniem, a tym bardziej dla kogoś, kto kilkanaście lat tego nie robił, ale dzięki LHH było to dużo łatwiejsze.

Jeśli jako pracodawca chcecie rozstać się z pracownikiem w dobrym stylu, zostawić po sobie miłe wspomnienie na koniec (mimo samego faktu zwolnienia) i ostatni raz zadbać o pracownika, którego zwalniacie – nie wahajcie się skorzystać z usług LHH Polska. Jako uczestnik programu szczerze polecam!

Łukasz Romanowski Manager Marketingu i Rozwoju Sprzedaży / DHL Express Polska / branża logistyczna