Media

Wiedzieć, jak wysoko się cenić

Rzeczpospolita, A.Błaszczak
, 21-05-2018

Renata Urbanowicz, coach kariery i starszy konsultant w firmie doradczej LHH DBM, zwraca uwagę, że trudniej o znaczące „przebicie", gdy sami szukamy pracy. Dotyczy to szczególnie doświadczonych specjalistów i menedżerów, którzy po latach pracy doszli do pułapu wynagrodzeń w swojej firmie, a oczekują, że w nowej będą zarabiać co najmniej tyle samo, jeśli nie więcej. - Niezbędna jest elastyczność, gdyż nikt nam nie zapłaci tyle, ile zarabialiśmy, ale tyle, ile dla niego warta jest nasza praca - twierdzi Urbanowicz.

Nie ma i nie będzie pracodawcy dobrego dla wszystkich

Rzeczpospolita, A.Błaszczak
, 21-05-2018

Renata Urbanowicz, coach kariery w LHH DBM Polska radzi, by dokładnie określić oczekiwane warunki zatrudnienia. Zarówno te dotyczące rodzaju umowy, wysokości pensji, benefitów, jak również dojazdu do pracy, stanowiska, kapitału firmy. Spółka z kapitałem brytyjskim ma zupełnie inną kulturę organizacyjną niż francuska czy skandynawska. Dopiero z taką listą oczekiwań zaczynamy szukać odpowiedniego dla siebie pracodawcy. Jego wybór zależy też od etapu naszej kariery. Na starcie najlepsza będzie firma, która pozwoli szybko zdobyć cenione na rynku doświadczenie i ma dobrą markę w swojej branży.

Roszczeniowi młodzi kontra starsi. Czy uda im się porozumieć?

PulsHR.pl, J.Koc
, 19-05-2018

Dotychczas było tak, że to starsze osoby dzieliły się doświadczeniem i wiedzą. Teraz to się zmieniło i wpłynęło na koncepcję autorytetu. Wszystko z powodu rewolucji technologicznej, która dokonała się w bardzo krótkim czasie. Zazwyczaj rozkładała się na dwa, a nawet trzy pokolenia. Właśnie dlatego temat współpracy międzypokoleniowej jest dużo bardziej istotny niż 20 lat temu – ocenia Paweł Gniazdowski, country manager w Lee Hecht Harrison DBM Polska.

Skrócenie czasu w Polsce to dobry pomysł?

PulsHR.pl, J.Koc
, 12-05-2018

Jak zaznacza Paweł Gniazdowski, country manager w Lee Hecht Harrison DBM Polska, z punktu widzenia pracownika, chcącego skorzystać ze skróconego czasu pracy, zmiana na pewno będzie korzystna. Co więcej, może ona mieć też pewien sens z punktu widzenia motywowania pracowników.- Firmy inwestują np. w zapewnianie pracownikom siłowni czy basenu, co dyskryminuje np. mniej zorientowanych na doskonalenie sylwetki lub nieumiejących pływać moli książkowych - i jakoś nikt nie protestuje.

Menedżer wobec niechcianej zmiany kariery

Personel Plus, P.Gniazdowski
, 01-05-2018

Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach, ale jednak o nich myślą - nawet jeśli ich miesięczne dochody przekraczają pięcio-, a nawet 10-krotności średniej krajowej, jak to jest w przypadku ankietowanych menedżerów. W nieco populistycznym ujęciu osoby o takich zarobkach mają niewielkie prawo do narzekania na swój los, nawet po utracie pracy, jeśli zestawić ich sytuację ze zwalnianym (z niewielką odprawą) pracownikiem jedynego poważnego pracodawcy w promieniu 30 km, obciążonym „chwilowymi" pożyczkami i zarabiającym dotąd niewiele więcej, niż wystarcza na podstawowe wydatki życiowe.

Fuzje, przejęcia firm w Polsce w 2018 r. Jak je skutecznie przeprowadzać?

PulsHR.pl, J,Koc
, 23-04-2018

Dla menedżerów to trudny czas próby, w którym lojalnie z innymi współpracownikami trzeba przede wszystkim słuchać i dać ludziom wyrazić emocje. Należy trzymać się jednej obranej linii komunikacji i – przede wszystkim – wiedzieć, czego nie mówić. Szkody dla spokoju załogi z jednego niewinnego zdania w stylu "zwolnienia oczywiście będą, ale nas raczej nie dotkną", mogą być znacznie większe, niż wypowiadający je menedżer może sobie wyobrazić – mówi Agnieszka Jagiełka, partner Lee Hecht Harrison DBM Polska, doradzająca firmom w sytuacji fuzji i innych trudnych zmian organizacyjnych.

Od czego zależy wysokość odprawy dla zwalnianego menedżera?

Goldenline.pl, A.Jagiełka
, 16-04-2018

Jak powiedział jeden z uczestników badania przeprowadzonego przez Lee Hecht Harrison w raporcie „Odprawa, outplacement i świadczenia dodatkowe”: „Trudnością było zaakceptowanie, iż moja poprzednia firma podziękowała mi za współpracę po tylu latach i za dobre osiągnięte wyniki. Lęk przed nową i nieznaną mi sytuacją. Siedziałem w domu cały dzień, cały tydzień, cały miesiąc – po prostu mój rytm życia i funkcjonowania został całkowicie zakłócony (Project Manager)”.

Czas fuzji - jak sprawnie zarządzać zmianą?

PulsHR.pl, J.Koc
, 16-04-2018

Często zaskakującym, ale i uwalniającym bywa dla HR-owców zrozumienie, że osoby z różnych szczebli organizacji przechodzą przez te same reakcje na zmianę, ale w różnym tempie. Podczas gdy zarząd i naczelne kierownictwo już myśli, jak sobie ułożyć pod względem narzędziowym współpracę w ramach różnych zespołów, menedżerowie średniego szczebla jeszcze są w chaosie, a szeregowi pracownicy przeżywają dopiero żal, smutek czy gniew, że stali się przedmiotem takiej zmiany.

Feedback demotywuje pracowników. Menadżerowie, czas na feedforward

PulsHR.pl, J.Koc
, 11-04-2018

Wielu menedżerów odbyło szkolenia z udzielania feedbacku. Niestety codzienna praktyka jest raczej nieciekawa. Często zamiast konstruktywnej informacji zwrotnej wyrażają ocenę i posługują się uogólnieniami. Stanowi to raczej zwykłą krytykę niż feedback - ocenia Michał Pyziak z Lee Hecht Harrison DBM Polska – Natomiast doceniając czyjeś zachowanie pokazujemy, że je dostrzegamy, że dana osoba wnosi jakąś wartość, że jej praca jest istotna. To buduje automotywację i poczucie sensu.

Pakiety odprawowe dla menedżerów czyli employer branding w sytuacji zwolnień

Personel i Zarządzanie, A.Jagiełka
, 03-04-2018

Sam moment rozmowy rozstaniowej, to jak ona przebiega i jak reprezentanci firmy reagują na emocje zwalnianego, jest pierwszym krytycznym zdarzeniem do zarządzenia – podkreśla Agnieszka Jagiełka z Lee Hecht Harrison DBM Polska - Jak powiedział jeden z menedżerów biorących udział w badaniu Odprawa, outplacement i świadczenia dodatkowe – praktyki rozstaniowe z menedżerami w Polsce: „Jeśli dziś firma zwalnia menedżera z przyczyn niezawinionych, to popełnia największy błąd.

Podziel się