Twój program outplacement

Jak rozpocząć program w LHH DBM?

Witaj! Mam na imię Joanna i najczęściej  jestem pierwszą osobą, z którą mają kontakt nasi klienci.

Jeśli jesteś na tej stronie, to jest duża szansa, że Twoja firma zaproponowała Ci skorzystanie  z naszego wsparcia. Poniżej znajdziesz informacje z czego składa się program, jak przebiega i jak określamy jego skuteczność. Na końcu tej strony przygotowaliśmy dla Ciebie listę najczęściej pojawiających się pytań i naszych odpowiedzi – zajrzyj na „Chcesz wiedzieć więcej?” lub skontaktuj się bezpośrednio ze mną.

Jeśli Twoja firma jeszcze nie podjęła decyzji o zaoferowaniu Ci outplacementu lub zastanawiasz się:

  • jak przekonać pracodawcę, aby zaoferował Ci wsparcie?
  • czy możesz skorzystać z naszej pomocy, jako osoba prywatna

zostaw kontakt do siebie klikając poniższe linki, a my podpowiemy jak działać w takiej sytuacji.

Joanna Kwiatkowska, Project Manager

Jak będzie przebiegał Twój program outplacement?

Czym jest outplacement

To konkretne działania, które podejmujemy z naszymi klientami, aby pomóc im zaplanować dalszą karierę, znaleźć nową pracę lub uruchomić własny biznes.
Dla części klientów oznacza to aktualizację ich wiedzy o rynku pracy, pracodawcach i ofertach pracy.
Dla innych najważniejsze jest doskonalenie ich umiejętności w zakresie docierania do decydentów i atrakcyjnego zaprezentowania się podczas rozmów kwalifikacyjnych.
Wreszcie dla części to profesjonalny coaching kariery, który bywa momentem zwrotnym na ich ścieżce zawodowej.

Przebieg programu outplacement infografika

Przebieg programu outplacement infografika

 

Jak mierzymy skuteczność outplacementu?

poziom zarządzania i specjalizacji mają wpływ na ilość czasu potrzebnego na znalezienie nowej pracy (średnia w miesiącach)

Czas poszukiwania pracy wykres

91% klientów potrafi dotrzeć do atrakcyjnych ofert pracy i wynegocjować podobne lub lepsze warunki zatrudnienia

Warunki zatrudnienia wykres

83% klientów z sukcesem realizuje swoje cele karierowe w zaplanowanym czasie

Statystyki zatrudnienia wykres

Chcesz wiedzieć więcej?

Sprawdź, naszą listę pytań i odpowiedzi:

Chcesz rozpocząć program – zadzwoń do mnie: 607 370 674

Zakres i czas trwania programu zawsze zostaje ustalany z firmą zlecającą program. Informacje o Twoim programie przekaże Ci konsultant podczas pierwszej rozmowy.

Czas poszukiwania pracy jest ściśle zależy od wielu czynników np.: lokalizacji, stanowiska, branży, oczekiwanego wynagrodzenia i przede wszystkim metod poszukiwania pracy. Średni czas poszukiwania pracy osób ze stanowisk specjalistycznych wynosi 3-4 miesiące, natomiast menedżerowie poszukują pracy co najmniej 5 miesięcy.

W naszych programach biorą udział pracownicy ze wszystkich szczebli organizacji. Pomagamy zarówno szeregowym pracownikom, specjalistom, inżynierom, jak i wspieramy menedżerów i najwyższą kadrę zarządzającą.

Charakter wsparcia każdorazowo dostosowujemy do pozycji, wieku, stażu pracy i indywidualnych potrzeb uczestnika programu.

Dzięki uczestnictwie w organizowanych przez nas wydarzeniach grupowych masz szansę na wymianę doświadczeń i kontaktów ze specjalistami i menedżerami z różnych organizacji. To wyjątkowa okazja do networkingu!

Celem programu outplacementowego jest dotarcie do najlepszych dostępnych ofert na rynku pracy lub kontynuacja kariery na innych ścieżkach zawodowych – własna firm, konsulting, praca czasowa/dodatkowa, prace kontraktowe. Dostarczymy Ci oferty i udostępnimy kontakty do pracodawców, rekruterów i HH o ile będzie to adekwatna strategia dla wybranego przez Ciebie modelu kariery.

Tematy poruszane podczas programu kontynuacji kariery są zawsze ściśle dostosowywane do planów karierowych uczestników i ich aktualnych potrzeb.

Tematyka  indywidulnych sesji najczęściej zawiera:

  • Budowanie osobistej marki na rynku pracy (CV, LinkedIn)
  • Audyt wizerunku w sieci i wzmocnienie wiarygodności
  • Ułatwienie w docieraniu do ciekawych opcji biznesowych
  • Przygotowanie do wygrywania rozmów kwalifikacyjnych
  • Wsparcie w negocjowaniu pakietu wynagrodzenia
  • I wiele, wiele więcej…

Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca z rekruterami i head hunterami pokazują, że na rynku dużo bardziej cenieni i w efekcie zapraszani na rozmowy są kandydaci samodzielnie docierający do ofert lub informacji o planowanych procesach rekrutacyjnych. Rekruterzy i HH doceniają aktywnych, dobrze przygotowanych do rozmów kandydatów, nad czym będziemy wspólnie pracować.

Możemy natomiast obiecać, że Twój profil zawodowy i CV zostaną udostępnione wszystkim współpracującym z nami pracodawcom, agencjom rekrutacyjnym i HH.

Wszyscy nasi uczestnicy programów mają dostęp do ofert pracy pozyskiwanych przez konsultantów od współpracujących z nami firm i head hunterów oraz z polskich i międzynarodowych serwisów rekrutacyjnych. Wszystkie oferty pracy są dostępne przy użyciu wygodnej wyszukiwarki na naszym portalu klientów 4job.pl. Dostęp do niego otrzymasz niezwłocznie po rozpoczęciu programu.

W programie będą się opiekowały Tobą co najmniej 2 osoby – konsultant kariery  i konsultant rynku pracy. Na sesje z konsultantami umawiasz się indywidualnie. Zachęcamy Cię do korzystania z różnego rodzaju wydarzeń grupowych, które cyklicznie organizujemy dla uczestników naszych programów. Przyjdź na seminarium (18 tematów), weź udział w webinariach (12 tematów), zgłoś się do udziału w pracy Grupy Projektowej, przyjdź na Forum Networkingowe i/lub Kiermasz Przedsiębiorczości.

Na pierwszym spotkaniu konsultant opowie o szczegółach Twojego programu i wspólnie zaplanujecie harmonogram pracy. Przekaże Ci również szczegółową Mapę Programu zawierającą przydatne wskazówki ułatwiające korzystanie z naszych serwisów. W trakcie programu konsultant będzie też podpowiadał z czego i w jakim zakresie warto na tym etapie skorzystać.

Nasi klienci uczestniczą w programach korzystając z naszych biur. Wspólnie ustalimy najbardziej dogodne miejsce realizacji spotkań. W przypadku trudności z dotarciem zaproponujemy ci możliwość skorzystania z sesji on-line lub umówimy się w dogodnych dla Ciebie terminach na sesje telefoniczne. Możesz wziąć udział w seminariach prowadzonych w naszych biurach lub webinariach on-line.

Jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości lub masz problemy z dojazdem, konsultant ustali z Tobą najbardziej optymalne miejsce na spotkania. Jeśli preferujesz zdalne uczestnictwo w programie, możesz korzystać z sesji prowadzonych on-line, webinariów i dostępu do bogatej bazy wiedzy w portalu dla klientów.

Tak. Biorąc pod uwagę, że procesy rekrutacyjne trwają długo, wskazane jest rozpoczęcie przygotowań jak najwcześniej.

Opracowany przez LHH DBM model 3 ścieżek merytorycznych (etat/firma/aktywna emerytura) w praktyczny sposób ilustruje najczęstsze decyzje zawodowe klientów programu i podpowiada jak wdrożyć je w życie.

Analizując decyzję o założeniu firmy możesz skorzystać ze wsparcia  naszych ekspertów przedsiębiorczości, którzy będą Cię wspierać w dokonaniu rzetelnej analizy decyzji o uruchomieniu działalności gospodarczej i pomogą Ci zaplanować i zrealizować kolejne kroki do osiągnięcia celów biznesowych.

Nasi klienci niezależnie od wieku mają dostęp do pozyskanych przez nas ofert pracy. Znajdziesz je na naszym portalu klientów 4job.pl. Jeśli rozważasz mniej standardowe formy aktywności zawodowej, ale jednocześnie obawiasz się, że nie znajdziesz sensownych dla siebie ofert, koniecznie skorzystaj ze specjalnego programu przygotowanego przez nas: dojrzała kariera lub aktywna emerytura.

Każdy z konsultantów LHH DBM jest bardzo dobrze przygotowany, by dopasować zakres i sposób pracy do predyspozycji klienta, jego kompetencji, specyfiki branży i sytuacji osobistej. Decyzję o wyborze prowadzącego program podejmujemy  na podstawie Twoich planów, lokalizacji, w której będzie realizowany program i dostępności konsultanta.

Wykorzystasz w pełni możliwości, jakie daje program, przystępując do niego od razu. Jeśli zadeklarujesz swoje zainteresowanie programem i przekażesz taką informację swojej Firmie lub konsultantowi, będziemy mogli indywidualnie ustalić ostateczną możliwą datę skorzystania z programu. Pamiętaj, że niektóre umowy ograniczają czas przystąpienia do programu do kilku tygodni po zakończeniu pracy.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące tej daty, skontaktuj się z nami.

Poinformuj konsultanta o powodach uniemożliwiających korzystanie z programu. W takich sytuacjach możliwe jest zawieszenie programu na czas Twojego urlopu lub rekonwalescencji.

Rozpoczynając program ustalimy z Tobą zasady poufności w naszej współpracy. Twój pracodawca nie będzie informowany o dokonywanych przez Ciebie wyborach, jeśli nie wyrazisz na to zgody. Jako sponsor programu otrzyma od nas ogólne informacje o wykorzystanych elementach serwisu i aktualnym statusie programu.

Nasi klienci rozważają podjęcie pracy zarówno w kraju, jak i za granicą – często jest to specyfika rekrutacji na stanowiska regionalne. Pomożemy Ci dotrzeć do informacji przygotowujących do udziału w procesach rekrutacyjnych prowadzonych za granicą, udostępnimy Ci kontakty do HH oraz oferty pracy.

Jesteśmy skuteczni: 83% naszych klientów znajduje pracę lub uruchomia własną działalność w założonym czasie. Uczestnicy naszych programów znajdują pracę ponad 2x szybciej niż osoby nie objęte wsparciem outplacementowym. Średni czas poszukiwania pracy wynosi 5,3 miesiąca.

Część naszych serwisów będzie dostępna przez pewien czas nawet po zakończeniu Twojego programu m.in. udział w grupach projektowych, udostępnianie profilu zawodowego i CV pracodawcom, agencjom rekrutacyjnym i HH, dostęp do globalnego portalu klientów.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń lub napisz.

Co o największej wartości programu mówią jego uczestnicy?

Artykuły eksperckie

Podziel się