Compact Learning

Czyli o tym jak szybko i efektywnie kształtować nowe zachowania

Compact Learning to kurs budowania zaangażowania dla menedżerów i pracowników. Może być realizowany stacjonarnie, lub on-line, w formie klas wirtualnych i webinariów. Modułowa forma (ponad 43 tematów) pozwala stworzyć program dopasowany do firmy. Sesje dobrych praktyk zapewniają wdrożenie poznanych narzędzi. Krótka i ciekawa formuła krótkich 1 lub 2-godzinnych wydarzeń bawi i zachęca do aktywności.

 

43 tematy rozwijające uiejętności pracowników, każdy w formie odrębnego modułu

Krótkie 1 godzinne webinaria lub 1,5 godz. wirtualne klasy prowadzone przez doświadczonego trenera

Case studies oparte o realia biznesowe - prezentowane w ciekawych, niestandardowych formach

Każdy moduł to jedno narzędzie gotowe do wdrożenia od razu po wyjściu z sali szkoleniowej

Sesje dobrych praktyk sprawdzające jak udało się wdrozenie narzędzia do codziennych praktyk

Szkolenia on-line o pracy zdalnej i nie tylko

Coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną, co w praktyce oznacza przenoszenie większości realizowanych zadań do rzeczywistości wirtualnej, wspieranej mocno przez nowoczesne rozwiązania technologiczne. Ze szkoleniami i  rozwojem pracowników nie musi być inaczej. Jesteśmy przygotowani, bo przenieśliśmy wszystkie nasze modułu Compact Learning do sieci. Realizujemy po polsku i po angielsku. Korzystamy z platform Zoom, ClickMeeting, MS Teams, GotoTraining, Skype for Business i innych, na jakich pracują nasi klienci. Mamy za sobą pierwsze realizacje i dobre doświadczenia.

Szczegółowe opisy modułów oraz wszystko, co powinniście wiedzieć o Compact Learningu znajdziecie w naszym najnowszym Katalogu dostępnym w wersji drukowanej i jako e-book.

Zamów katalog w wersji PDF

Wyzwania pracy zdalnej

Coraz więcej firm potrzebuje  doraźnego wsparcia swoich menedżerów i pracowników w radzeniu sobie z wyzwaniami pracy zdalnej, zmianą sposobu realizacji zdań, z emocjami i niepewnością, jakie towarzyszą obecnej sytuacji rynkowej. Jeśli potrzebujecie Państwo rozwiązania, które poprzez szkolenia on-line lub inne formy zdalne efektywnie zaadresuje główne wyzwania szybko, sprawnie i skutecznie – właśnie je znaleźliście!

Już dzisiaj możecie Państwo zamówić, któryś z naszych modułów o wyzwaniach pracy zdalnej  lub obejrzeć pozostałe i wybrać temat bardziej pasujący do obecnych potrzeb. Kliknij na obrazek by przeczytać opis modułu.

Jak zdalnie podtrzymywać biznes i relacje, czyli razem czy osobno? Jakie spotkania mają sens - klasyfikacja wirtualnych spotkań. Jak prowadzić udane spotkania online? Jak zarządzać uwagą pracowników, aby nie „odpadli”? Jak wykorzystać czas w domu na zdalne podnoszenie kompetencji i umiejętności? Po naszym webinarze będziesz znał róże rodzaje spotkań oraz wiedział jakie spotkania i kiedy mają sens. Poznasz metody zarządzania uwagą uczestników, podczas spotkań on-line. Poznasz i odświeżysz zasady skutecznego prowadzenia spotkań online o różnym charakterze. Dowiesz się, jakiego typu aktywności on-line są skuteczne przy rozwijaniu umiejętności.

Na co i jak można się umawiać z pracownikami w trybie pracy zdalnej? Jak wpływać na motywację podwładnych i budować ich zaangażowanie w pracę? Jak realnie może wyglądać kontrola pracy podwładnych w trybie on-line i czy jest potrzebna? Po naszym webinarze będziesz lepiej rozumiał, na co i jak można się umawiać z pracownikami. Lepiej zrozumiesz, skąd biorą się różne podejścia i postawy wobec pracy zdalnej oraz co wpływa na motywację pracy w domu. Poznasz metody wzmacniania zaangażowania podwładnych. Dowiesz się, jak monitorować realizację zadań podwładnych w trybie zdalnym.

Jakie psychologiczne wyzwania niesie praca z domu i jak się najlepiej zorganizować w takim trybie? Jak radzić sobie z rozpraszaczami, ominąć pokusy i trudności? Jak być efektywnym i mieć satysfakcję z pracy? Po naszym webinarze będziesz lepiej rozumiał sytuację pracy „na odległość” z jej przyjemnymi i ryzykownymi aspektami. Poznasz kilka prostych sposobów na automotywację w kontekście pracy w domu. Dobierzesz pasujące do Ciebie rozwiązania zwiększające efektywność pracy zdalnej.

Czym różni się obecna sytuacja od „zwykłej” sytuacji kryzysowej? Jak zarządzać frustracją własną, pracowników i klientów? Jak unikać wzajemnego „nakręcania się”? Jak rozmawiać z osobą silnie pobudzoną, aby łagodzić emocje? Jak radzić sobie z własnymi emocjami? Po naszym webinarze będziesz lepiej rozumiał czym są i jak działają różne „wyzwalacze” emocji. Jakie są typy reakcji emocjonalnych i ich związek z przeżywaniem trudnej sytuacji. Zobaczysz jakie mechanizmy obronne ludzie najczęściej stosują. Poznasz jak unikać spirali emocji i jak poprowadzić rozmowę, aby ten poziom emocji obniżyć. Dowiesz się, co jeszcze może pomóc obniżyć poziom napięcia.

Jak zmieniają się uwarunkowania komunikacji obecnie i czym różnią się od klasycznej komunikacji kryzysowej? Jaka może być rola szefa podczas komunikacji do pracowników? Jak przełożony może kształtować pożądane zachowania pracowników? Jak dobrze zaplanować częstotliwość komunikacji i treści, które chcemy przekazać? Problem plotki – czy i jak dementować? Jakie pytania mają pracownicy, co jest źródłem stresu, napięć i niepokoju – specyfika różnych branż. Co mówić o zabezpieczeniach? Jakie praktyki komunikacyjne przyjmują firmy obecnie – benchmarki rynkowe.

 

Zobacz opisy pozostałych modułów

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów lub chciałbyś otrzymać pełną ofertę? Napisz lub zadzwoń!

Łukasz Gajek
Sales Director

 

Jak sprawdzić czy to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Jeśli nie jesteś pewien, czy taka formuła pracy sprawdzi się w Twojej firmie zamów MODUŁ PILOTAŻOWY! To pełnowartościowy moduł realizowany dla przedstawicieli grupy osób z Twoje firmy, które realnie miałyby być uczestnikami całego programu. Skontaktuj się z nami, aby omówić Twoją sytuację oraz ustalić jaki moduł byłby dla Was najlepszy i kiedy mógłby się odbyć. Realizacja modułu pilotażowego nie zmusza Cię do zamówienia kolejnych modułów, jeśli uznasz, że nie jest to produkt dla Ciebie.

 

COMPACT LEARNING -  OPISY MODUŁÓW

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, które z modułów Compact Learning będą dobre dla Ciebie i chciałbyś się dowiedzieć więcej o wybranych z nich, możesz pobrać pojedyncze opisy. Znajdziesz je poniżej pogrupowane w 3 kategorie: „Dla menedżerów”, „Dla pracowników”, „Zestawy”.

DLA MENEDŻERÓW

zobacz jak rozwijać kompetencje zarządzania pracownikami sprawnie, skutecznie i w ciekawej formie

Jak zlecać odważnie i świadomie? Co w sytuacji, gdy deleguję, a nie dostaję tego, na co się umówiłem? Co sprawia, że delegowanie jest wyzwaniem dla menedżerów oraz czy trzeba się do delegowania przygotować? I wreszcie, czy to że zdelegowałem wystarczy, aby zadanie było wykonane? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O delegowaniu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Kiedy informacja zwrotna może zaszkodzić, a kiedy warto z niej skorzystać? Jak skutecznie wpływać na postawy i zachowania, a nie tylko na wyniki? Co zrobić, aby informacja zwrotna brzmiała autentycznie, a nie jak frazes? Czy docenianie może być demotywujące? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O informacji zwrotnej”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak rozmawiać o aspiracjach ludzi, gdy w firmie nie jest łatwo o awanse? Jak sprawdzać, co ludzi „kręci” i co zrobić z tym, czego się dowiemy? Co to w praktyce znaczy „robić karierę”? Czy istnieje coś poza karierą pionową, co będzie realnym potwierdzeniem, że odnieśliśmy zawodowy sukces? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O karierze i rozwoju”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak budować swój autorytet w roli szefa, zwłaszcza wobec ludzi, którzy jeszcze niedawno byli moimi kolegami? Jak zakomunikować, że teraz będzie inaczej i ustawiać granice, nie tracąc relacji? Jak radzić sobie z różnymi reakcjami i komentarzami podwładnych, nie obniżając ich zaangażowania? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O zarządzaniu kolegami”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czy szef ma wpływ na motywację podwładnych i w jakim zakresie? Czy przełożony może budować zaangażowanie pracowników, mając ograniczone środki do dyspozycji? Jak wzmacniać w ludziach ich motywację wewnętrzną, aby nie polegać tylko na „kijach” i „marchewkach”? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O motywowaniu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak być skutecznym szefem wobec osób o różnych kompetencjach i doświadczeniach? Jak działać w różnych sytuacjach, wobec różnych pracowników? Jak elastycznie dobierać narzędzia w sytuacji różnego poziomu motywacji podwładnych do wykonywania powierzonych zadań? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O pragmatycznym przywództwie”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Dlaczego pracownicy chodzą na szkolenia, ale niewiele z poznanych rozwiązań wprowadzają potem w życie? W jaki sposób uczą się ludzie dorośli? Jak przekuć wiedzę w doświadczenie? Co zrobić, aby proces rozwojowy rzeczywiście się wydarzył, a zainwestowane w rozwój pracownika czas i pieniądze miały szansę się zwrócić? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O wspieraniu w rozwoju”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Co sprawia, że tak rzadko nasze spotkania są produktywne i inspirujące? Jak nie tracić czasu na zebrania, z których nic nie wynika? Jak monolog szefa i przepychanki „kogutów”, zamienić na konstruktywną dyskusję zespołu? Czy musi być krótko, żeby było wartościowo? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O sposobach na nudne spotkania”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak być wyrazistym, stanowczym, ale szanującym ludzi szefem? Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach menedżerskich wymagających asertywnego zachowania? Czym są „odwaga” i „uważność” w pracy menedżera i jak nie mylić ich z „agresją” i „uległością”? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O stanowczości i szacunku”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak komunikować zmiany organizacyjne, gdy ludzie się z nimi nie zgadzają? Jak prowadzić rozmowy z załogą, aby zarządzać poziomem emocji i nastrojami w konstruktywnym kierunku? Jak budować autorytet szefa w zmianie, gdy nie mamy pełnych informacji lub wiemy tyle samo co załoga? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O komunikacji w zmianie”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak sprawić, aby ludzie czyli się odpowiedzialni za efekt, a nie tylko za wykonywanie poleceń? Jak wpływać na zachowania i postawy, aby pracownicy mieli gotowość do samodzielnego rozwiązywania problemów i nie bali podejmować niezbędnych decyzji? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O zapraszaniu do samodzielności”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak zarządzać zespołem w rzeczywistości „permanentnej zmiany” (w tzw.: „świecie VUCA”)? Jak utrzymywać efektywność zespołu w sytuacji niepewności i narastających plotek? Jak motywować do pracy tych, którzy nie zgadzają się ze zmianami? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O zespole w zmianie”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Na co się umawiać z pracownikiem wyznaczając mu cel? Jak upewnić się, że cel jest możliwy do zrealizowania przez danego pracownika? Jak monitorować jego realizację bez nadmiernej kontroli? Jakie sygnały świadczą o tym, że realizacja celu jest na dobrej drodze, a jakie – że cel jest zagrożony? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O monitorowaniu celów”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak z odwagą podejmować trudne tematy w rozmowach z pracownikami? Jak podczas takich rozmów panować nad własnym stresem i emocjami, i jakich błędów unikać? Na czym się skupić i jak zadbać o pracownika, który słyszy nieprzyjemną wiadomość? Kiedy wiadomo, że poszło dobrze? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O komunikowaniu trudnych decyzji”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak tworzyć warunki do zgłaszania przez pracowników pomysłów i brania odpowiedzialności za ich wdrożenie? Jak wzmacniać pożądane inicjatywy nie promując rywalizacji w zespole? Jak nie zabijając entuzjazmu reagować na chybione pomysły pracowników? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O inicjatywie”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak w skomplikowanych sytuacjach angażować ludzi i sprawiać, żeby się działo? Jak upraszczać złożone sytuacje, aby nie utknąć w miejscu? Jak szybko i sprawnie zrobić przegląd statusu projektu i uzgodnić następny krok? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O popychaniu spraw do przodu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

 

DLA PRACOWNIKÓW

zobacz jak zapewnić lepszą współpracę w zespole i pomóc pracownikom skuteczniej realizować swoje zadania

Jaki jest mój wzór „odkładania na później”? Dlaczego „postanowienia noworoczne” nie działają? Jak można zwiększyć poziom samokontroli i wprowadzić więcej dyscypliny we własne działania? Jak się samemu motywować do wytrwałości? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O samodyscyplinie”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jaka jest główna zasada warunkująca skuteczność przekazu? Jakie techniki dotyczące formy przekazu zwykle są skuteczne? Jak przygotować się do perswazyjnego przekonywania? Jak angażować emocjonalnie odbiorcę? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O przekonywaniu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jakie czynniki budują chęć do współdziałania? Jak skutecznie kontraktować współpracę w sytuacji braku formalnego „przełożenia” na daną osobę? Jak współpracować, żeby „nie okopywać się” we własnych racjach? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O pozyskiwaniu do współpracy”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czym tak naprawdę jest różnorodność na co dzień? Różnorodność w firmie to zasób czy kłopot? Jakie są konsekwencje braku różnorodności? Dlaczego kiedy jest różnorodnie, tak trudno się porozumieć? Jak rozmawiać, żeby się dogadać? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O różnorodności”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Po co jest zaufanie w zespole? Jakie czynniki budują zaufanie w relacjach służbowych? Jak osobisty poziom otwartości wpływa na skłonność do ufania innym? Jak zwiększać swoją otwartość na innych i ciekawość? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O budowaniu zaufania”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czy rutyna zawsze jest czymś złym? Kiedy rutyna w pracy pomaga, a kiedy staje się uciążliwa? Gdzie i jak można zaobserwować rutynę? Jak o rutynie rozmawiać z pracownikiem i współpracownikiem? Co robić, aby samemu uniknąć pułapek rutyny? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O rutynie dobrej i złej”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Co to właściwie jest konflikt, a co konfliktem nie jest? Jak rozpoznać, że coś „w trawie piszczy”? Jak napędza się konflikt? Co można stracić nie rozwiązując konfliktu? Jak reagować na konflikt w zespole? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O konfliktach”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak zweryfikować obecny wizerunek w sieci? Jak tworzyć strategię marki osobistej on-line? Jak zdefiniować i umiejętnie pokazać swoją PVP (Personal Values Proposition)? Co szkodzi wizerunkowi w sieci? Jaki są zasady savoir-vivre w social mediach? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O marce osobistej w sieci”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czym jest rezyliencja i dlaczego staje się coraz ważniejsza? Jak objawia się jej brak? Jakie są koszty braku psychicznej odporności? Jak ją budować w życiu prywatnym i zawodowym? Od czego zacząć, co ustawić jako priorytet? Czy i jak firma może wspierać rezyliencję pracowników? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O rezyliencji”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czy i kiedy mamy prawo być asertywnymi? Jakie przekonania utrudniają nam asertywne zachowania? Jak odpowiadać na niełatwe i nieoczywiste propozycje? Jak rozpoznawać sytuacje wymagające asertywnej reakcji? Co robić, kiedy inni „wchodzą nam na głowę”? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O asertywnej współpracy”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak sprawić, aby ludzie w firmie „grali do jednej bramki”? Jak można zniszczyć zespołowość, a co buduje „ducha zespołu” i podnosi jego efektywność? Jakie praktyki mogą przyspieszać rozwój zespołu i zwiększać jego skuteczność? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O regułach efektywnego zespołu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czym jest budowanie relacji w pracy? Czy jest możliwe budowanie służbowych relacji partnerskich na różnych poziomach organizacji? I co to w praktyce oznacza? Jak przełożyć inwestycję w relacje, na dobrą i efektywną współpracę? Horyzont krótko czy długoterminowy: co pomaga doraźnie, a co długofalowo? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O popychaniu spraw do przodu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Jak celebrować sukcesy bez sztuczności? Czy świętowanie w pracy to strata czasu i przerywnik od „właściwych” zadań? Co zyskują przełożeni, a co członkowie zespołów kiedy wspólnie świętują? Co i kiedy warto publicznie doceniać w pracy? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O świętowaniu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Czym jest marka osobista? Czy jej świadome budowanie jest potrzebne, komuś kto nie jest celebrytą? Co to znaczy budowanie własnej marki w firmie? Jak świadomie zarządzać swoim wizerunkiem biznesowym i wobec kogo? Jak odróżnić dbanie o wizerunek, od nachalnej autopromocji i „lansowania się”? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O budowaniu własnej marki”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Po co networkować w organizacji? Na czym polega skuteczny networking we własnej firmie i poza nią? Jak zidentyfikować kluczowe kontakty i zbudować swoją mapę networkingową? Czy networking to „załatwianie czegoś”, a jeśli nie, to o czym rozmawiać podczas takich spotkań? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O networkingu”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

Po co komu potrzebna bezpośrednia rozmowa, gdy są maile i smsy? Na jakie potrzeby odpowiada bezpośredni kontakt z drugą osobą i co nam daje? Jakie są bariery komunikacje i co sprawia, że czasem unikamy rozmów? Jak świadomie prowadzić rozmowę, aby budowała pozytywne doświadczenie obu stron? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi po naszym module „O rozmowie”.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz sprawdzić jaki jest zakres tematyczny modułu i jakie narzędzie otrzymują Uczestnicy?

Pobierz opis modułu

 

ZESTAWY

Czyli moduły dobrane tak, aby rozwiązać konkretny problem. 
Sprawdź, czy nie są receptą na Twoje wyzwania!

„Zarobiony jestem” jak często zdarza Ci się słyszeć te słowa przy ekspresie do kawy? A może rosnąca ilość zwolnień chorobowych wskazuje na przeciążenie zadaniami części pracowników? A co z priorytetami? Przecież wszystko nie może być równie ważne! „Napięcia w relacjach między zespołami” - temat znany, czy nie istnieje w Waszej firmie? Wielu pracowników skarży się, że tempo pracy i jej ilość nasilają ich poczucie stresu oraz braku równowagi. Szkodzi to im osobiście, odbija się na współpracownikach i finalnie także na firmie. Nie obiecujemy rozwiązania, które wyeliminuje kłopot od razu. Dajemy jednak narzędzia, mogące być pierwszym krokiem w rozwijaniu osobistej odporności, tak ważnej w pracy.

Naszą rekomendacją jest zbudowanie programu Compact Learning wokół następujących modułów:

 1. O rezyliencji
 2. O samodyscyplinie
 3. O zarządzaniu sobą w zmianie
 4. O planowaniu lub nie
 5. O asertywnej współpracy
 6. O zakłóceniach
 7. Do tego 3 sesje DOBRYCH PRAKTYK

Czujesz, że atmosfera siada? Niby pracują, piszą maile, dyskutują na spotkaniach, ale jakoś brakuje energii, pasji, ducha jedności w walce czy w zabawie. Jedni czekają na decyzję, inni z lubością oddają się rozpraszaczom, znajdą się też mistrzowie wyścigu do winy gdy zegar wskazuje punkt 17tą. Słabe wyniki w badaniu zaangażowania jednoznacznie pokazują, że karton jabłek i bananów nie załatwi sprawy. Czas sięgnąć po Compact Learning.

Aby pobudzić życie w zespole i na nowo zjednoczyć pracowników w działaniu rekomendujemy realizację modułów:

 1. O zapraszaniu do samodzielności
 2. O regułach efektywnego zespołu
 3. O budowaniu zaufania
 4. O inicjatywie
 5. O popychaniu spraw do przodu
 6. O sposobach na nudne spotkania
 7. Do tego 3 sesje DOBRYCH PRAKTYK

Przyjęło się potocznie uważać, że eksperci IT tworzą swoistą hermetyczną społeczność, która działa według sobie tylko znanych reguł i porozumiewa się w sobie tylko znanym dialekcie. Nie będziemy wspierać podobnych obiegowych opinii! Mówimy im nie! Informatycy, inżynierowie, finansiści – innymi słowy przedstawiciele wysoce eksperckich profesji to osoby wrażliwe, otwarte na innych, czerpiące radość ze współpracy, mający zwykle duże poczucie humoru i skutecznie realizujące swoje cele. Gdyby jednak ktoś uważał, że współpracę z ekspertami warto pielęgnować i wspierać polecamy nasz Compact Learning.

Przydatne mogą być moduły:

 1. O współpracy
 2. O konfliktach
 3. O rozmowie
 4. O stanowczości i szacunku
 5. O budowaniu relacji
 6. Do tego 3 sesje DOBRYCH PRAKTYK

Gratulujemy, jeśli Twoja firma jest jedną z nielicznych zakochanych w zmianach. Gratulujemy, jeśli ponad 70% pracowników to ich entuzjaści, dla których improwizacja i niepewność zmian dodają jedynie wartości ich pracy. Pomocną dłoń wyciągamy do tych organizacji, które bez kompleksów przyznają, że u nich proces oswajania zmian wciąż trwa. Że choć ich tempo i ilość wzrasta, menedżerowie i pracownicy nie przywykli jeszcze do zawirowań jakie im towarzyszą. Jeśli zastanawiasz się jak pomóc ludziom przejść suchą stopą przez trudny czas, jak dobrze wykorzystać komunikację w zmianie, aby nie zamienić zaangażowania na powszechne znieczulenie i otępienie – wybierz Compact Learning!

Skorzystaj z modułów:

 1. O zespole w zmianie
 2. O komunikacji w zmianie
 3. O rezyliencji
 4. O przekonywaniu
 5. O pozyskiwaniu do współpracy
 6. O konfliktach
 7. Do tego 3 sesje DOBRYCH PRAKTYK

Jeśli jeszcze wczoraj miałeś spore grono fajnych kolegów, a dzisiaj masz nimi zarządzać, to gratulujemy i …ostrzegamy, możesz stracić kolegów. Jeśli świeżo awansowałeś i chcesz dobrze wejść w rolę szefa: zadbaj nie tylko o garnitur, ale i narzędzia menedżerskie. Jeśli dostałeś kolejny ambitny projekt do zrealizowania, którego deadline był na wczoraj, oczekiwane efekty boleśnie kłują w oczy wysokimi cyframi, a Twoje zasoby do dyspozycji wynoszą „zero” – to znaczy, że firma wierzy w Twoją skuteczność! My również. Ale aby szczęściu pomóc, można skorzystać z programu Compact Learning

Dobre na start moduły kształtujące „skutecznego szefa” to:

 1. O delegowaniu
 2. O motywowaniu
 3. O informacji zwrotnej
 4. O wspieraniu pracowników w rozwoju
 5. O konfliktach
 6. O pragmatycznym przywództwie
 7. Do tego 3 sesje DOBRYCH PRAKTYK

„W naszej firmie wszyscy pracownicy to Talenty”, a może: „Talenty to dopiero trzeba pozyskać z rynku!” A może: „Wprawdzie ludzie mają różne talenty w sobie, ale nie wszystkie są użyteczne dla firmy. Niezależnie od tego, jakie są Twoje przekonania na temat Talentów, zachęcamy do pragmatycznego podejścia do tematu. Czy masz w organizacji ludzi kluczowych dla firmy, których nie chciałbyś stracić? Może już płacisz im sporo, a może nie chcesz brać udziału w wyścigu, który pracodawca da więcej. Może Ci kluczowi już pytali, albo zaraz zapytają, o awans i rozwój, a u Was zapisane na sztywno ścieżki kariery rzadko się sprawdzają. Co zrobić? Odpowiedź jest jedna: dobry program Talentowy!
A może już masz swój program Talentowy? Jeśli chciałbyś go odświeżyć lub urozmaicić ciekawymi, krótkimi, inspirującymi warsztatami, skorzystaj z naszych modułów Compact Learning.

Zobacz listę modułów, które najmocniej budują zaangażowanie:

 1. O budowaniu marki osobistej
 2. O networkingu
 3. O asertywnej współpracy
 4. O samodyscyplinie
 5. O zarządzaniu sobą w zmianie

Znowu szef dał podwyżkę Twojemu koledze, pomijając fakt, że jako jedyna w zespole zrobiłaś wynik dwa kwartały z rzędu? Luzik! To cię nie złamie. Kolejny uprzejmy mail odmowny ze żłobka, że nie mają miejsc, aby przyjąć Twojego Jasia w tym miesiącu? Nie szkodzi. Jest przecież instytucja „home office”, a MiniMini załatwi sprawę podczas globalnego telecalla. Prezentacja dla Zarządu i szefowej regionu Twojego pomysłu na promocję niszowego produktu? Chętnie! Tylko, że to ma być: po angielsku, z efektem „wow”…i z obietnicą imponujących zysków na mikroskopijnym rynku, z produktem, którego nikt nie zna i który, szczerze mówiąc, jest nieco gorszy niż ten konkurencji. Więc? Jasne, kto da radę jak nie Ty! Ale może jest zupełnie inaczej? Oto zaproponowano Ci rolę w regionie i odpowiedzialność za kilka krajów, czyli spora szansa na karierę! A Ciebie przeraża sama perspektywa przeprowadzki do Budapesztu i zastanawiasz się, czy naprawdę jesteś jedyną, która wie, że jeszcze za mało umiesz, aby przejąć temat. Jakiekolwiek są wyzwania obiektywne i subiektywne na drodze do rozwoju Twojej kariery, sprawdź, czy może być inaczej. Czy obecna rzeczywistość jest tą, o jakiej dla siebie marzysz? Skorzystaj z naszych modułów Compact Learning jeśli chcesz bardziej świadomie zarządzać karierą i budować swą pozycję w organizacji.

Zacznij od modułów

 1. O marce osobistej
 2. O budowaniu relacji
 3. O networkingu
 4. O rezyliencji
 5. O zarządzaniu sobą w zmianie
 6. O asertywnej współpracy
 7. Do tego 3 sesje DOBRYCH PRAKTYK

Moduły Compact Learningnowe mogą być uzupełnione o indywidualną diagnostykę potencjału z sesją feedbackową oraz warsztaty realizowane jako 4 godzinne o następującej tematyce: „Senioralna komunikacja”; „O karierze i wizji siebie”, „ O wywieraniu wpływu na wyższych poziomach”, „O osobistych przekonaniach i nastawieniach” oraz „Budowania społeczności liderek”.

Artykuły eksperckie

Podziel się