Jak pomagać zwalnianym pracownikom? Webinar LHH

26-06-2020

 

 

Obecna sytuacja na rynku pracy, będąca efektem pandemii,  stawia wiele firm przed koniecznością rozważenia scenariusza częściowej lub znaczącej redukcji etatów. Poza kwestiami formalnymi i prawnymi, to co często jest przedmiotem autentycznej troski pracowników działów HR, rekrutacji i kadr to sytuacja osób zwalnianych. Utrata pracy w dobie większej niepewności o przyszłość, niż miało to miejsce w ostatnich latach, to bardzo duży stres i wyzwanie. Czasem dotyka ona kilku członków rodziny. Jak najlepiej pomóc osobom tracącym pracę z naszej firmy? Co jest w rękach HRa? Na co ma wpływ? Jakie działania mają sens? Jakie obietnice można dzisiaj odpowiedzialnie składać? Co większość firm może zrobić dla odchodzących w sytuacji coraz bardziej ograniczanych budżetów?

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji webinaru - 21 lipca o godz. 9:30, na którym odpowiemy na te pytania. Dołącz do nas!

 

 

"Jak pomagać zwalnianym pracownikom?" 

21 lipca 2020  |  godz. 9:30  | czas trwania: 60 min

 

Prowadząca: 

 

 

 

Izabela Strożek 

Executive Consultant & Senior Coach
LHH 

 

 

Zakres tematyczny webinaru: 

 

  • Co pomaga zwalnianym pracownikom w odnalezieniu się na rynku pracy?  (wg raportów rozstaniowych oraz  relacji obecnych uczestników programów outplacement)
  • Sztuka możliwego, czyli jak wewnętrznie zadbać o pracowników? Na jakie oczekiwania biznesu HR może odpowiedzieć, a jakich obietnic nie powinno się składać?
  • Przed i po rozstaniu  - czego unikać, co stosować, aby prawdziwie wesprzeć osoby odchodzące z organizacji?
  • Doradztwo karierowe  - o czym HR może porozmawiać z ludżmi? 
  • Wyzwania pomagania – dlaczego pracownicy różnie reagują na wewnętrzną pomoc po rozstaniu i czemu pomaganie bywa trudne?
  • Pomoc zewnętrzna czyli outplacement. Na czym dzisiaj może polegać?  Co jest pierwszą potrzebą?  Jak wybrać wiarygodnego partnera do współpracy?

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ BY WZIĄĆ UDZIAŁ!

 

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR,

które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

 

Zapraszamy do zapisów już dzisiaj. Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 5 osób z jednej organizacji może wziąć udział w webinarze.

 

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Rejestracja na wydarzenie ma charakter dwuetapowy: najpierw potwierdzamy zapis, a następnie w kolejnym mailu przesyłamy link do wydarzenia, po akceptacji zapisu.
  • Link do wydarzenia przychodzi z maila „Webinarium LHH Polska”.
  • Jeśli nie otrzymali Państwo linku do webinaru, oznacza to że Państwa zapis był nieskuteczny. Powodem odmowy udziału w wydarzeniu mógł być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska. W razie pytań prosimy o kontakt: bartosz.szczepanski@lhhpolska.pl

 

 

 

Regulamin webinarów LHH Polska