Jesteśmy partnerem IX Międzynarodowej Konferencji Coachingu – zapraszamy!

09-04-2018

 

Centrum Coachingu i Mentoringu ALK oraz zespół Lee Hecht Harrison Polska serdecznie zapraszają na  IX Międzynarodową Konferencję Coachingu pod hasłem „Coaching jako narzędzie systemowej zmiany”!

 

To najważniejsze tegoroczne wydarzenie w środowisku coachingowym. Odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie.

 

Kilkudziesięciu prelegentów, warsztaty, inspirujące prezentacje, goście zagraniczni. Prowadzący przygotowali bardzo ciekawe materiały dla wszystkich zainteresowanych coachingiem, pracowników naukowych i praktyków, którzy stosują coaching dla klientów indywidualnych i w swoich organizacjach.

 

Miło nam ogłosić, że Lee Hecht Harrison Polska jest Partnerem tegorocznej konferencji, a nasi Coachowie Stefan Bulaszewski i Aleksandra Płomień-Dolacka poprowadzą dla Państwa prelekcje i warsztaty w sobotę 28 kwietnia.

 

28 kwietnia godz. 11:45

Prelekcja „Lider budujący swój autorytet w zmianie. Coaching menedżerów w procesach transformacji”

Aleksandra Płomień-Dolacka,  Coach ICF

Wychodząc od krzywej zmiany E.Kubler-Ross i jej przesunięcia w czasie dla różnych grup interesariuszy zmiany, przejdziemy do modelu LHH krzywej Pain/Gain oraz 7 zasad udanej transformacji. Modele te służą jako rama do pracy coachingowej z menedżerami nad normalizacją wyzwań wynikających z emocji, obaw i reakcji na zmianę własnych oraz pracowników. Prowadzący wskaże 3 krytyczne elementy zmiany, nad którymi osobista praca i refleksja zmieniają doświadczenie przejścia przez zmianę, na gratyfikujące i ubogacające. Będą to odpowiednio: „dopasowanie stylu pracy z ludźmi do poziomu ich gotowości”, „permanentną i wiarygodna komunikacja podczas całej zmiany” oraz „jak być aktywnym uczestnikiem w zmianie w podwójnej roli osoby wprowadzającej ją i podlegającej jej”. Prowadzący bazując na konkretnych doświadczeniach z własnej praktyki wskaże w jakich miejscach ekspertyza i perspektywa zewnętrznego coacha stanowi największą wartość dla Klienta, a gdzie ten ostatni sam musi poprowadzić proces zmiany.

 

28 kwietnia godz. 16:00

Warsztat „Executive Coaching for Accountable Leadership, czyli osobista droga do odpowiedzialnego przywództwa”

Stefan Bulaszewski,  Executive Coach ICF

Vince Molinaro, autor modelu „Accountable Ledership” opisanego w książce „The Leadership Contract” (2013, Wiley) w swoim podejściu wskazuje na cztery konkretne warunki, których spełnienie, daje szansę na formowanie lidera w odpowiedzialnego, dojrzałego, umiejącego budować społeczność w swoim środowisku pracy. Tematem warsztatu jest praktyczna analiza wszystkich 4 warunków „odpowiedzialnego przywództwa” wraz demonstracją, jak mogą one być wykorzystane jako metoda pracy w Executive Coachingu z osobami pełniącymi funkcje menedżerskie. Warunki te to:

DECYZJA – Moja tożsamość jako lidera: jakie „duże decyzje” zbudowały mnie jako lidera? Jakie i w jaki sposób podejmuję „decyzje przez małe d” w codziennych sytuacjach zawodowych?

ZOBOWIĄZANIE – Jakie są moje zobowiązania wobec kilku grup najważniejszych interesariuszy? Co z tych zobowiązań podejmuję, aby w przyszłości pozostawić firmę w lepszym stanie niż ją zastałem?

TRUDNA PRACA – bycie liderem, to trudna, wymagająca hartu i determinacji praca. Jak swoim działaniem lub zaniechaniem czynię sobie moją pracę jeszcze trudniejszą? Jak mogę wzmacniać się – „hartować” - w obliczu wymagań mojej roli?

SPOŁECZNOŚĆ LIDERÓW – Efektywne przywództwo w świecie współczesnego biznesu wymaga łączenia ludzi. Jak jest z tą społecznością liderów w mojej firmie jak ją oceniam i jak oceniają ją inni?

W trakcie warsztatu, uczestnicy będą mieli możliwość zobaczyć konkretne narzędzie do wykorzystania w swojej praktyce coachingowej w ramach pracy z jednym z powyższych obszarów.

 

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronach organizatora http://www.kozminski.edu.pl/ixmnkc/. Można tu pobrać szczegółowy program i dokonać rejestracji na wydarzenie poprzez formularz dla Uczestnika.

 

Gorąco zachęcamy do Uczestnictwa w tym wydarzeniu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Czekamy na Was!