Raport 2021: Odprawa, outplacement i świadczenia dodatkowe.

O utracie i poszukiwaniu pracy w dobie pandemii w Polsce.
Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco
Odprawa, outplacement i świadczenia dodatkowe

To już nasz trzeci raport opisujący, jak firmy rozstają się pracownikami i co proponują im „na odchodne”. I, co ważne, jak takie procesy są postrzegane przez samych odchodzących – jak oceniają przeprowadzenie rozmowy rozstaniowej i zachowanie menedżera; czy firma przewidziała jakieś pieniądze „ponad kodeks”; co z proponowanych pakietów się przydaje i co jest najbardziej pożądane.

Ważną częścią każdego raportu była również analiza wyzwań, z jakimi mierzą się osoby, które straciły pracę. Skąd pozyskują najlepsze oferty? Jak długo szukali pracy? I czy finalnie znaleźli pracę lepszą, gorszą, a może podobną do poprzedniej?

Obecny Raport jest wyjątkowy, bo obejmuje okres pandemii i związanych z nią specyficznych wyzwań, z jakimi mierzyły się osoby tracące pracę.

Co w nim znajdziecie?

  • Skąd pomysł na raport  i jak z niego skorzystać?
  • Powody i forma przeprowadzania zwolnień w 2020
  • Jaką formę zwolnień wybrać: PDO, zwolnienia indywidualne, zwolnienia grupowe, naturalną rotację? Wady i zalety każdej opcji.
  • Rozmowa separacyjna  – perspektywa pracownika. Wyzwania zwalniania przez internet.
  • Warunki rozstania z firmą. Jakie pakiety oferują pracodawcy? Co pracownicy cenią sobie najbardziej?
  • Metody szukania pracy – co działało w pandemii?
  • Wyzwania poszukiwania pracy w ostatnim roku. Było łatwiej czy trudniej niż wcześniej?
  • Jak szukać żeby znaleźć? Z doświadczeń osób które przeszły przez zwolnienie i mają nową pracę

Zobacz, jak procesy zwolnień są postrzegane przez samych odchodzących i porównaj, jak na tle innych, jeśli chodzi o wsparcie dla zwalnianych, wypada Twoja firma.

 

 

LHH Polska zastrzega sobie prawo nieprzesyłania materiałów merytorycznych przedstawicielom firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.