Raport „Global Workforce of the Future”

Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco

Raport „Global Workforce of the Future” prezentuje trzecią edycję dorocznego badania realizowanego przez grupę Adecco z udziałem tysięcy pracowników z całego świata.

Wyniki badania przedstawiają diagnozę aktualnej sytuacji pracy oraz postaw, opinii, motywacji i działań pracowników, oraz nadchodzących szybko kolejnych wyzwań, które biznesowe organizacje będą zmuszone podjąć, aby utrzymać zespoły zdolne do realizowania strategii w szybko zmieniającym się świecie.

Jednym z kluczowych wyzwań tej przyszłości będzie skuteczna retencja. W publikacji „Global Workforce of the Future” przedstawiamy czynniki, które mogą wpłynąć na retencję, jak również praktyczne działania, które firmy mogą podjąć, aby zatrzymać kluczowych pracowników:

 • Wynagrodzenie – czy rzeczywiście jest kluczowe w retencji?
 • Rozwój kariery w ramach organizacji
 • Elastyczność stylu pracy
 • Wellbeing i zdrowie psychiczne

Wyniki badania pokazane są w niezbędnym kontekście geopolitycznej destabilizacji, inflacji i trendów takich jak quiet quitting czy Great Resignation.

W badaniu wzięło udział 30 tys. pracowników z 25 krajów. Połowa to pracownicy stacjonarni, połowa – niestacjonarni. Ankiety realizowane były od 8 kwietnia do 30 maja 2022 roku.

Zapraszamy do pobrania:

  Imię: *
  Nazwisko: *
  Firma:
  Adres email: *

  * - pole wymagane.

  Uwaga – raport w języku angielskim.