Raport „Tworzenie rzeczywistości. Definiowanie nowej ery pracy 2021”

„Hybrydowa praca” to już po prostu „praca” – jak odnaleźć się w nowej normalności?
Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco
Broszura Linkedin

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Tworzenie rzeczywistości. Definiowanie nowej ery pracy 2021”.

Polscy pracownicy gorzej znoszą pracę podczas pandemii. Połowa z nich wskazuje, że ich stan zdrowia fizycznego i psychicznego pogorszył się między 2020 a 2021 rokiem (odpowiednio 49% i 55%). Średnia wyników światowych wynosi 30%.– to jeden z wniosków z badania, na którym oparty jest raport.

Globalne trendy są jasne: hybrydowy model pracy nie odejdzie po pandemii, stanie się nową normalnością. Dowody? Na przykład, aż 71% badanych przygotowało dedykowane miejsce pracy w domu, a 47% chce pracować w biurze. 57% osób cieszy się na osobisty kontakt z kolegami i koleżankami, ale dla 44% powrót do biura wiąże się ze stresem.

Ta nowa normalność jest więc niejednoznaczna, wiążą się z nią szanse ale i zagrożenia. Podejścia uniwersalne stracą na efektywności w porównaniu z praktykami uwzględniającymi możliwości i potrzeby konkretnych osób. Jednym z kluczy do podjęcia wyzwania jest technologia – w Polsce aż 63% respondentów poprawiło swoje kompetencje w tym zakresie od początku pandemii.

 

 

Publikacja „Tworzenie rzeczywistości” oparta jest na globalnym badaniu osób na stanowiskach kierowniczych, menedżerskich oraz niemenedżerskich. Celem było zbadanie postaw wobec pracy w kontekście pandemii i zmapowanie wyzwań, które stoją przed firmami w związku ze zmieniającymi się modelami pracy oraz postrzeganiem tych modeli przez pracowników.

W 2021 zrealizowano drugą edycję badania. Pierwsza odbyła się w 2020 roku w ośmiu krajach. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 15 tys. respondentów z 25 państw, w tym z Polski.

Z raportu dowiesz się między innymi:

  • Godzinowo czy zadaniowo – jaką formę preferują pracownicy, a jaką ich menedżerowie?
  • Czego oczekujemy, a czego się spodziewamy po (częściowym) powrocie do pracy w biurach? Czy posiadanie dzieci ma wpływ na motywację pracowników do powrotu?
  • Czy menedżerowie są gotowi na zmierzenie się z wyzwaniem wypalenia zawodowego w ich organizacjach i dlaczego to jest problem?
  • Jak zaradzić pogłębiającemu się kryzysowi w relacjach między zarządzającymi a zarządzanymi? Kto jest zadowolony ze swojej pracy, a czyje oczekiwania są niespełnione?

Szybkie i dogłębne zrozumienie obecnej sytuacji pozwoli na dostosowanie działań Twojej organizacji do nowej normalności. 62% pracowników widzi osobisty rozwój jako konieczność, ale tylko 48% uważa, że perspektywy kariery w ich obecnym miejscu pracy są zadowalające.

LHH Polska zastrzega sobie prawo nieprzesyłania materiałów merytorycznych przedstawicielom firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.