Q&A

Jak rozpocząć program?

Jeśli chcesz rozpocząć program, zadzwoń do Joanny Kwiatkowskiej, tel. 607 370 674 lub zostaw swoje dane w formularzu kontaktowym, abyśmy mogli do Ciebie zadzwonić.

Ile czasu będzie trwał program?

Zakres i czas trwania programu zawsze zostaje ustalany z firmą zlecającą program. Informacje o Twoim programie przekaże Ci konsultant podczas pierwszej rozmowy.

Jak długo szuka się teraz pracy w czasie Covid-19?

Czas poszukiwania pracy jest ściśle zależy od wielu czynników np.: lokalizacji, stanowiska, branży, oczekiwanego wynagrodzenia i przede wszystkim metod poszukiwania pracy. Dotychczas średni czas poszukiwania pracy osób ze stanowisk specjalistycznych wynosił 3-4 miesiące, natomiast menedżerowie poszukują pracy co najmniej 5 miesięcy. W sytuacji kryzysu jakim jest pandemia koronawirusa obserwujemy, że średni czas w przypadku specjalistów wydłużył się o miesiąc.

Jak wygląda realizacja programu w czasie Covid-19?

Nasze programy mogą być realizowane zarówno osobiście, jak również zdalnie z użyciem profesjonalnych narzędzi do pracy zdalnej w wersjach biznesowych. Spotkania z konsultantem mogą być realizowane bezpośrednio w biurach LHH Polska które są odpowiednio zabezpieczone do realizacji spotkań.

Kto do tej pory korzystał z Waszej pomocy?

W naszych programach biorą udział pracownicy ze wszystkich szczebli organizacji. Pomagamy zarówno szeregowym pracownikom, specjalistom, inżynierom, jak i wspieramy menedżerów i najwyższą kadrę zarządzającą. Charakter wsparcia każdorazowo dostosowujemy do pozycji, wieku, stażu pracy i indywidualnych potrzeb uczestnika programu. Dzięki uczestnictwie w organizowanych przez nas wydarzeniach grupowych masz szansę na wymianę doświadczeń i kontaktów ze specjalistami i menedżerami z różnych organizacji. To wyjątkowa okazja do networkingu!

Czy znajdziecie mi pracę?

Celem programu Outplacement jest dotarcie do najlepszych dostępnych ofert na rynku pracy lub kontynuacja kariery na innych ścieżkach zawodowych – własna firm, konsulting, praca czasowa/dodatkowa, prace kontraktowe. Dostarczymy Ci oferty i udostępnimy kontakty do pracodawców, rekruterów i HH o ile będzie to adekwatna strategia dla wybranego przez Ciebie modelu kariery.

O czym będę mógł porozmawiać z Konsultantem?

Tematy poruszane podczas programu kontynuacji kariery są zawsze ściśle dostosowywane do planów karierowych Uczestników i ich aktualnych potrzeb. Tematyka  indywidualnych sesji najczęściej zawiera:

 • Budowanie osobistej marki na rynku pracy (CV, LinkedIn)
 • Audyt wizerunku w sieci i wzmocnienie wiarygodności
 • Ułatwienie w docieraniu do ciekawych opcji biznesowych
 • Przygotowanie do wygrywania rozmów kwalifikacyjnych
 • Wsparcie w negocjowaniu pakietu wynagrodzenia
 • I wiele, wiele więcej…

Czy umówicie mnie na rozmowę rekrutacyjną?

Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca z rekruterami i head hunterami pokazują, że na rynku dużo bardziej cenieni i w efekcie zapraszani na rozmowy są kandydaci samodzielnie docierający do ofert lub informacji o planowanych procesach rekrutacyjnych. Rekruterzy i HH doceniają aktywnych, dobrze przygotowanych do rozmów kandydatów, nad czym będziemy wspólnie pracować. Możemy natomiast zagwarantować, że Twój profil zawodowy i CV zostaną udostępnione wszystkim współpracującym z nami pracodawcom, agencjom rekrutacyjnym i HH.

Czy macie oferty pracy?

Wszyscy Uczestnicy naszych programów mają dostęp do ofert pracy pozyskiwanych przez konsultantów od współpracujących z nami firm i head hunterów oraz z polskich i międzynarodowych serwisów rekrutacyjnych. Wszystkie oferty pracy są dostępne przy użyciu wygodnej wyszukiwarki na naszym portalu klientów 4job.pl. Dostęp do niego otrzymasz niezwłocznie po rozpoczęciu programu

Czy mogę korzystać z programu pracując?

Tak. Biorąc pod uwagę, że procesy rekrutacyjne trwają długo, wskazane jest rozpoczęcie przygotowań jak najwcześniej.

To raczej nie dla mnie. Nie chcę szukać pracy etatowej, zakładam własną firmę.

Opracowany przez LHH model 3 ścieżek merytorycznych (etat/firma/MIX) w praktyczny sposób ilustruje najczęstsze decyzje zawodowe klientów programu i podpowiada jak wdrożyć je w życie. Analizując decyzję o założeniu firmy możesz skorzystać ze wsparcia  naszych ekspertów przedsiębiorczości, którzy będą Cię wspierać w dokonaniu rzetelnej analizy decyzji o uruchomieniu działalności gospodarczej i pomogą Ci zaplanować i zrealizować kolejne kroki do osiągnięcia celów biznesowych.

Czy macie oferty dla osoby 50+, tuż przed emeryturą?

Nasi klienci niezależnie od wieku mają dostęp do pozyskanych przez nas ofert pracy. Znajdziesz je na naszym portalu klientów 4job.pl. Jeśli rozważasz mniej standardowe formy aktywności zawodowej, ale jednocześnie obawiasz się, że nie znajdziesz sensownych dla siebie ofert, koniecznie skorzystaj ze specjalnego programu przygotowanego przez nas: dojrzała kariera lub aktywna emerytura

Kto będzie ze mną pracował? Czy mogę sobie wybrać Konsultanta?

Każdy z konsultantów kariery Lee Hecht Harrison jest bardzo dobrze przygotowany, by dopasować zakres i sposób pracy do predyspozycji klienta, jego kompetencji, specyfiki branży i sytuacji osobistej. Decyzję o wyborze prowadzącego program podejmujemy  na podstawie Twoich planów, lokalizacji, w której będzie realizowany program i dostępności Konsultanta.

Do kiedy mogę zdecydować o przystąpieniu do programu?

Wykorzystasz w pełni możliwości, jakie daje program, przystępując do niego od razu. Jeśli zadeklarujesz swoje zainteresowanie programem i przekażesz taką informację swojej Firmie lub konsultantowi, będziemy mogli indywidualnie ustalić ostateczną możliwą datę skorzystania z programu. Pamiętaj, że niektóre umowy ograniczają czas przystąpienia do programu do kilku tygodni po zakończeniu pracy. Jeśli masz wątpliwości dotyczące tej daty, skontaktuj się z nami.

Co jeśli mam zaplanowany urlop lub zabieg? Czy program mi przepadnie?

Poinformuj konsultanta o powodach uniemożliwiających korzystanie z programu. W takich sytuacjach możliwe jest zawieszenie programu na czas Twojego urlopu lub rekonwalescencji.

Czy mój były pracodawca będzie wiedział gdzie i jak szukam pracy?

Rozpoczynając program ustalimy z Tobą zasady poufności w naszej współpracy. Twój pracodawca nie będzie informowany o dokonywanych przez Ciebie wyborach, jeśli nie wyrazisz na to zgody. Jako sponsor programu otrzyma od nas ogólne informacje o wykorzystanych elementach serwisu i aktualnym statusie programu.

Czy pomagacie szukać pracy zagranicą?

Nasi klienci rozważają podjęcie pracy zarówno w kraju, jak i za granicą – często jest to specyfika rekrutacji na stanowiska regionalne. Pomożemy Ci dotrzeć do informacji przygotowujących do udziału w procesach rekrutacyjnych prowadzonych za granicą, udostępnimy Ci kontakty do HH oraz oferty pracy.

A co jeśli przed zakończeniem programu nie znajdę pracy?

Jesteśmy skuteczni: 83% naszych klientów znajduje pracę lub uruchomia własną działalność w założonym czasie. Uczestnicy naszych programów znajdują pracę ponad 2x szybciej niż osoby nieobjęte wsparciem outplacementowym. Część naszych serwisów będzie również dostępna przez pewien czas nawet po zakończeniu Twojego programu m.in. udział w grupach projektowych, udostępnianie profilu zawodowego i CV pracodawcom, agencjom rekrutacyjnym i HH, dostęp do globalnego portalu klientów.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas, odpowiemy w przeciągu 24h.

 

  Zadaj pytanie: *
  Imię i nazwisko: *
  Adres email: *

  * - pole wymagane.

  Chcesz rozpocząć program? Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń!

  Oksana Kulik
  Delivery Consultant

  Napisz do nas!

   Imię i Nazwisko: *
   Firma: *
   Adres email: *
   Telefon: *

   * - pole wymagane.

   Dziekujemy za kontakt!

   Odezwiemy się niebawem.