8 rzeczy, których nie wybaczą ci zwolnieni pracownicy

Rynek bywa kapryśny, powodzenie biznesowe nie jest dane na zawsze, a zatem zwolnienia zdarzają się i będą się zdarzać. Jednak w powszechnym odczuciu (nie tylko w Polsce) fakt zwalniania pracownika, nadal nie jest „normalny”, zwłaszcza, jeśli pracownik nie popełnił jakichś poważnych błędów. Wciąż jest to wydarzenie nadzwyczajne, wymagające większej uwagi niż wiele innych decyzji biznesowych.  

Na bazie wieloletnich doświadczeń pracy z profesjonalistami wszystkich szczebli, którzy otrzymali informację, że nie będą już organizacji potrzebni, podczas webinarium spróbujemy spojrzeć na „wydarzenie zwalniania” z perspektywy samych pracowników. Wbrew pozorom czynnik finansowy, czyli ekonomiczne skutki utraty pracy, choć to ważna sprawa zazwyczaj nie jest jedynym decydującym o nastroju odchodzących, co ma silne przełożenie na morale pracowników pozostających w firmie. 

Zakres tematyczny: 

  • Jakie okoliczności mogą zwiększyć negatywne emocje podczas przeprowadzania zwolnień? 
  • Czego unikać podczas komunikowania zamiaru redukcji etatów? 
  • Logistyka procesu, a nastroje pracowników 
  • Przejawianie się „przywództwa” podczas trudnych procesów  

Webinar poprowadzi Paweł Gniazdowski, ekspert komunikowania zwolnień, który na co dzień doradza firmom, jak minimalizować ryzyka komunikacyjne i społeczne w procesach zmian reorganizacyjnych; wieloletni szef DBM Polska i LHH Polska, obecnie Senior Advisor w LHH Polska. 

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com 
Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.