„Jestem w ciąży”; „Należę do związków”; „Dlaczego ja mam odejść, skoro Marek robi to samo i zostaje?”; „Słabo Was słyszę, muszę się rozłączyć”; „Nic nie podpiszę – chcę skontaktować się z prawnikiem”…
Firma może rozstać się z pracownikami na kilka sposobów – jedne z nich są dość szczegółowo opisane przepisami, inne pozostawiają pracodawcy dużą dowolność. W przypadku jednych i drugich w praktyce mogą pojawić się zaskakujące i „niejednoznaczne” prawnie sytuacje. Jak sobie z nimi radzić i jak reagować? Na co możemy się wcześniej przygotować i tym samym zredukować ryzyka? Jak pogodzić „twarde” prawnicze formułki z potrzebą naturalnej rozmowy i jasnej komunikacji? Czy odczytywanie treści wypowiedzenia jest konieczne, a przy trudnych rozmowach zawsze musi nam towarzyszyć świadek?
Ewa Badowska-Domagała, radca prawny specjalizujący się w prawie pracy i Piotr Kuron, który na co dzień wspiera firmy w planowaniu, komunikowaniu i wdrażaniu trudnych zmian podzielą się praktyczna wiedzą i prawdziwymi sytuacjami, gdy zaskakujące sytuacje prawne utrudniły, a niekiedy zatrzymały cały proces zmian i jak się przed tym uchronić.
Obszary tematyczne:
- Likwidacje stanowisk z przyczyn pracodawcy – plusy i minusy prawne różnych rozwiązań
- Czy firma może zachęcać do dobrowolnego odejścia
- Czy związki zawsze muszą wiedzieć pierwsze
- Zwolnienia grupowe – czy to już pułapka ofsajdowa
- Dziś ci tylko mówię, formalne dokumenty dostaniesz później – czy to zgodne z prawem
- Czy odprawa zawsze się należy
- Chcecie kupić moje milczenie czyli czym de facto jest porozumienie
- Kiedy należy przerwać rozmowę rozstaniową
- Artykuł 23’ – czy to też zwolnienie?
W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com
Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.
LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.
Zasady dotyczące zapisów:
- O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
- Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.