Blaski i cienie automatyzacji w rekrutacji – czy boty i AI zastąpią rekruterów?

Czy boty i sztuczna inteligencja mogą skutecznie zastąpić w rekrutacji ludzkie oko i spostrzegawczość?

Czy od pierwszej chwili warto „pochylić się” („marnując” czas i zasoby) nad kandydatem do pracy? A może szybkie przeskanowanie CV będzie „good enough”? Czy AI rozróżni doświadczenie od potencjału?

Wiele osób spoza środowiska uważa, że nie ma nic prostszego niż rekrutacja. Spotykasz się z kandydatem, oceniasz jego umiejętności, składasz ofertę i po temacie. Jak to mówią „kaszka z mlekiem”…

Tymczasem w rzeczywistości rekruterzy muszą być elastyczni, „sprytni”, efektywni i zatrudniać najlepszych kandydatów z rynku, którzy wniosą oczekiwane umiejętności i doświadczenie do organizacji…

Na webinar zaprasza Sławomir Przyklęk, konsultant kariery LHH Polska, który na co dzień pracuje zarówno z rekruterami, jak i osobami poszukującymi pracy.

Zakres tematyczny webinaru:

  • Czy rzeczywiście po 50-tce już nam się „nie chce”? Czy to tylko stereotyp, a może rzeczywiście „silver is the new gold”, ale z jakiegoś powodu obawiamy się tego podejścia?
  • Czy i w jakim zakresie iść w kierunku korzystania z wszelkiego rodzaju botów w prescreeningu?
  • Jak uniknąć pułapek związanych z rezygnacją z pierwszego kontaktu?
  • Jaką wartość przynosi standaryzacja w pozyskiwaniu pracowników, a jakie tam są pułapki? A może ich nie ma, a tylko rynek rozpieścił kolejne pokolenia, które nie chcą pracować?
  • Czego możemy nauczyć się od siebie – zacieśnianie współpracy międzypokoleniowej, przekazywanie wiedzy i uczenie się nawzajem – jak to zrobić w praktyce.

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com 
Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.