Jak jednego dnia zwolnić ponad 100 osób szanując ich godność, dając skuteczne wsparcie, zachowując wymogi prawne i nie rozpętując medialnej burzy

Specjalny webinar dedykujemy Managerom HR, HR Business Partnerom, prawnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowywanie procesów reorganizacji i restrukturyzacji. Podzielimy się doświadczeniami z kilkudziesięciu procesów zwolnień realizowanych w ostatnich 4 latach, o których prawdopodobnie nie słyszeliście – ponieważ w mediach nie było o nich głośno.

Podczas webinaru przedstawimy:

 • 7 obszarów, o które należy zadbać, aby zminimalizować ryzyka prawne i wizerunkowe
 • 4 wskaźniki procesu zwolnień – na co umawiać się z Zarządem?
 • Przykłady projektów, w których doszło do dużych zwolnień przeprowadzonych jednego dnia:
  • Zwolnienia on-line / 140 osób z rozproszonych struktur sprzedaży firmy farmaceutycznej
  • Zwolnienia hybrydowe / 200 osób z finansowego centrum usług wspólnych
  • Zwolnienia on-line / 120 osób ze struktur wsparcia sprzedaży firmy z branży retail
  • Zwolnienia osobiste / 350 osób z firmy produkcyjnej
 • Doświadczenia z praktyki zwalniania on-line oraz zwalniania w modelu hybrydowym wypracowane w kilkudziesięciu procesach

Przedstawimy również obszary będące w ostatnim czasie osią dyskusji i sporu teoretyków i praktyków zajmujących się trudnymi procesami zmianowymi. Nazwiemy wprost teoretyczne rekomendacje, które mogą doprowadzić do katastrofy całości procesu.

Webinar bazuje na doświadczeniach dużych procesów zwolnień, jednak jego przekaz dotyczy każdej sytuacji, w której firma musi się rozstać z pracownikiem i chce to zrobić w sposób zgodny z prawem, a jednocześnie z zachowaniem godności i poczucia własnej wartości pracownika.

Zapraszają Małgorzata Szwertner i Piotr Kuron z LHH Polska, którzy każdego roku wspierają kilkadziesiąt firm w trudnych procesach zmianowych – procesach, o których nie słyszeliście.

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com 
Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

 • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
 • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.