Jak nie popsuć wszystkiego na ostatnim etapie rekrutacji czyli o spotkaniu kandydat – hiring manager

Kandydat chce, umie i pasuje. HR jest zdecydowanie na tak i tylko czeka na finalizację umowy o pracę.

I nagle wszystko się „sypie”: kandydat przestaje się odzywać, a hiring manager w pretensjach wypomina HRowi „kogo mu przysłał na rozmowę…”.

Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, bo spotkanie kandydata z „biznesem” / przyszłym szefem to coś zupełnie innego, niż wcześniej prowadzony przez HR czy firmę rekrutacyjną proces wzajemnego poznawania się. Błędy popełniają zarówno kandydaci, którzy przekonani, że spotkanie z hiring managerem to już tylko „formalność”, bo przecież „wszystko już jest dogadane”, jak i sami hiring managerowie, którzy traktują to spotkanie jako okazję do „udowodnienia kandydatowi, jak mało jeszcze umie”.

Przedstawimy najczęstsze przyczyny porażek na „ostatniej rekrutacyjnej prostej” oraz sposoby minimalizowania ryzyk spotkań kandydat – hiring manager.

Zakres tematyczny:

  • jak długość i złożoność procesu rekrutacyjnego wpływa przyjęcie oferty przez kandydata
  • dlaczego kandydaci odrzucają oferty po spotkaniu z Hiring Managerem
  • jakie są najczęstsze powody odrzucenia kandydata przez Hiring Managera mimo świetnej jego oceny na wcześniejszych etapach
  • co tak naprawdę jest celem takiego spotkania i co powinno się zadziać w jego trakcie
  • jak przygotować Hiring Managera na spotkanie z kandydatem i jak przygotować kandydata na spotkanie z Hiring Managerem

O obawach, uprzedzeniach i rutynie procesu opowiedzą Kamila Wawrzyniak oraz Bogusław Zakrzewski z LHH Recruitment Solutions.

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com 
Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.