Lider i cienka czerwona linia

„Uratować” pracownika. Uratować, gdy będący naszym „talentem” pracownik robi straszne głupstwo i decyduje się odejść z firmy. Albo uratować, gdy cenny członek zespołu brnie w sytuacji konfliktowej stając przeciwko swoim szefom, przeciwko pracodawcy, stawiając sprawy na ostrzu noża i przekraczając kolejne granice…

Na webinar zaprasza Stefan Bulaszewski, Senior Coach i Konsultant LHH Polska – podpowie, co może w takiej sytuacji zrobić Lider i gdzie są granice, których nie powinno się / nie warto przekraczać.

Obszary tematyczne:

  • Jak daleko pójść z próbami „uratowania” pracownika
  • Jak działać i jak się zachowywać przy założeniu, że jednocześnie szanujemy autonomię decyzji dorosłego człowieka – również taką, która według nas samych jest błędna i szkodliwa?
  • Sytuacje „rozmów ostatniej szansy” – gdy pracownik oznajmia, że podjął decyzję o odejściu z firmy. Kiedy, jak i kto ma rozmawiać? Czy w ogóle taką próbę podejmować? Jakich argumentów używać?
  • Sytuacje, gdy granice dopuszczalnych zachowań zostały przez pracownika przekroczone. Czy, zanim wejdziemy na ścieżkę dyscyplinarną, rozmawiać i dawać ostatnią szansę? Jak to robić i jakich argumentów używać?

 

Zobacz wszystkie twarze lidera!

Lider rekrutuje, lider online, lider kontroluje… i inne.

Zapisz się na pozostałe webinary z cyklu:

-> TUTAJ <-

 

 

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com 
Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.