Menedżer komunikuje rozstanie, czyli jak poprowadzić jedną z najtrudniejszych rozmów w karierze (6 edycja)

To już szósta edycja webinaru o jednym z największych wyzwań stojących przed menedżerami.
Zwolnienie pracownika to jedno z zadań, które, jak przyznają sami menedżerowi, przychodzi im najtrudniej.
Sytuacja komplikuje się zwłaszcza wtedy, gdy pracownik musi opuścić organizację w związku ze zmianami biznesowymi i sam nie miał na to żadnego wpływu – po prostu „to nie jego wina”.
Wielu menedżerów najchętniej przekazałoby przeprowadzenie takiej rozmowy komuś z HR albo prawnikom. Zwykle nie jest to dobry pomysł, bo długofalowo podważa ich sprawczość i autorytet.
W efekcie rozmowa taka staje się dla nich stresującym przeżyciem, a zamiast skoncentrować się na zadaniu zajmują się bardziej swoimi emocjami popełniając podstawowe błędy, eskalując frustrację odchodzącego pracownika i narażając firmę na utratę dobrej reputacji na rynku i procesy sądowe.
Aleksandra Płomień-Dolacka, trener i coach LHH Polska, zajmie się 3 kluczowymi dla przeprowadzenia skutecznej i minimalizującej emocje rozmowy rozstaniowej obszarami:
  1. Sytuacja psychologiczna na spotkaniach rozstaniowych: z pozycji managera i pracownika
  2. Rozpoznawanie emocji pracownika i adekwatne reagowanie na te emocje
  3. Przebieg spotkania rozstaniowego: warunki techniczne, narracja, komunikat dla pracownika

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji może wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Rejestracja na wydarzenie ma charakter dwuetapowy: najpierw potwierdzamy zapis, a następnie w kolejnym mailu przesyłamy link do wydarzenia, po akceptacji zapisu.
  • Jeśli nie otrzymali Państwo linku do webinaru, oznacza to że Państwa zapis był nieskuteczny. Powodem odmowy udziału w wydarzeniu mógł być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.
  • W razie pytań prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com