O szukaniu pracy w Polsce. Jak pomóc osobom z Ukrainy?

LHH Polska i LHH Ukraina zapraszają na spotkanie o szukaniu pracy w Polsce, przeznaczone dla Polaków, którzy pomagają osobom z Ukrainy.

Część Ukraińców, którzy w ostatnich tygodniach przyjechali do Polski po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb, takich jak schronienie czy wyżywienie, już szuka pracy albo za chwilę będzie. W przeważającej większości nie znają specyfiki polskiego rynku pracy. Problemem, oprócz barier językowych, są nie tylko kwestie formalno-prawne, choćby znajomość rodzajów umów, ale i podstawowa wiedza, jak się do szukania pracy przygotować i od czego zacząć.

Zapraszamy tych z Państwa, którzy chcieliby dowiedzieć się jak najlepiej pomóc w szukaniu pracy Ukraińcom, z którymi nawiązaliście Państwo relacje i którym pomagacie.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Poprowadzą je konsultanci kariery LHH Polska Barbara Gruszecka oraz Jacek Zimnicki.

Omówione zostaną następujące zagadnienia:

 1. Wsparcie LHH dla osób z Ukrainy
 2. Sytuacja prawna związana z legalnym podjęciem pracy
 3. Wynagrodzenia i typu umów w Polsce
 4. Jak rozpocząć rozmowę o szukaniu pracy z osobą z Ukrainy
 5. Jakie pytania zadać, aby zbadać doświadczenie zawodowe
 6. O przygotowaniu CV
 7. O rozmowie kwalifikacyjnej
 8. Metody poszukiwania pracy z odwołaniem do portali w języku ukraińskim

Osobny webinar na temat szukania pracy w Polsce już bezpośrednio dla osób z Ukrainy poprowadzą po ukraińsku nasze koleżanki z LHH Ukraina: LINK

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

 • Rejestracja na wydarzenie ma charakter dwuetapowy: najpierw potwierdzamy zapis, a następnie w kolejnym mailu przesyłamy link do wydarzenia, po akceptacji zapisu.
 • Jeśli nie otrzymali Państwo linku do webinaru, oznacza to że Państwa zapis był nieskuteczny. Powodem odmowy udziału w wydarzeniu mógł być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.
 • W razie pytań prosimy o kontakt: nikola.sztuczka@lhh.com