Rozmowy o plotkach, spekulacjach i niepewności

Zmiany strategii, zmiany na poziomie globalnym, słabsze wyniki, rosnące ceny surowców, reorganizacje u konkurencji i wiele innych czynników powodują poczucie niepewności u pracowników.

Poczucie niepewności powoduje spekulacje.

Spekulacje powodują plotki, a te napędzają poczucie niepewności.

Piotr Kuron, Operations Director w LHH Polska skoncentruje się na roli managera w pracy z plotkami i spekulacjami. W szczególności poruszy tematy:

  • Jak z rozmowy o tym, co się zmienia, przejść do rozmowy o tym, co się nie zmienia
  • Jak systemowo “rozbrajać” plotki i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa
  • Dlaczego warto wielokrotnie powtarzać to, co wydaje się, że pracownicy już wiedzą
  • Sposoby przechodzenia od emocji do faktów… ale również od „faktów” do emocji
  • Skuteczne pokazywania tego, „co wiemy” oraz bezpieczne informowanie o tym, czego „jeszcze” nie wiemy

Zapraszamy do dyskusji o tym, w jaki sposób możemy i powinniśmy sprawiać, aby w czasach ogólnej niepewności i wysokich emocji środowisko pracy stawało się (na tyle, na ile to możliwe) „kotwicą spokoju”.


Sprawdź, jakie inne trudne rozmowy muszą przeprowadzać menedżerowie. Wykorzystaj wiedzę i doświadczenia trenerów LHH Polska – bądź gotów, gdy i w Twoim kalendarzu spotkań pojawią się trudne rozmowy.

Musimy pogadać…” czyli trudne rozmowy w karierze menedżera – zobacz pozostałe webinary z tej serii

Skontaktuj się z nami i zamów szkolenie z prowadzenia trudnych rozmów dla menedżerów z Twojej firmy: Łukasz Gajek, lukasz.gajek@lhh.com, tel. 607 371 745.

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: sylwia.sobczyk-jarzycka@lhh.com

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.