Rozmowy o spadku zaangażowania

Większość szefów widzi rożne fazy w nastawieniu, zaangażowaniu i postawach ludzi w zespole; zauważamy „dołki” u naszych współpracowników.

Dość częstą sytuacją jest pomijanie takich obserwacji milczeniem: „bo się spłoszy”, „bo to temat niewygodny”, „bo wyjdzie coś trudnego„, „bo nie będę wiedział, co zrobić z tym, czego się dowiem…”.

Agnieszka Bugaj i Stefan Bulaszewski, coachowie i trenerzy LHH Polska, zaproponują różne podejścia zależne od wariantów i sytuacji, w których jako przełożeni widzimy objawy słabszego zaangażowania i moglibyśmy podjąć inicjatywę rozmowy.

Przyjrzą się takim obszarom jak:

  • Po czym poznajemy spadek zaangażowania?
  • Jak być „bardziej inteligentnym emocjonalnie” (EQ) szefem?
  • Jak znaleźć w sobie odwagę do zmierzenia się z taką sytuacją wprost?
  • Kiedy warto poprzestać na informacji zwrotnej, a kiedy rozmawiać bardziej w stylu coachingowym?
  • Jakiego języka, jakich sformułowań używać, aby zachęcić do otwartej rozmowy? Przed czym się wystrzegać?
  • Jak reagować, gdy odkrywamy szczególnie trudne okoliczności po stronie pracownika?
  • Czy zawsze warto inicjować taką rozmowę?

Sprawdź, jakie inne trudne rozmowy muszą przeprowadzać menedżerowie. Wykorzystaj wiedzę i doświadczenia trenerów LHH Polska – bądź gotów, gdy i w Twoim kalendarzu spotkań pojawią się trudne rozmowy.

„Musimy pogadać…” czyli trudne rozmowy w karierze menedżera – zobacz pozostałe webinary z tej serii

Skontaktuj się z nami i zamów szkolenie z prowadzenia trudnych rozmów dla menedżerów z Twojej firmy: Łukasz Gajek, lukasz.gajek@lhh.com, tel. 607 371 745.

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: nikola.sztuczka@lhh.com 

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.