Rozmowy rozstaniowe: jak minimalizować emocje, ryzyko pozwów sądowych, niepokoju i niechcianych odejść

Jak minimalizować emocje, ryzyko pozwów sądowych, niepokoju i niechcianych odejść?

Zwolnienie pracownika to jedno z zadań, które, jak przyznają sami menedżerowi, przychodzi im najtrudniej.

Sytuacja komplikuje się zwłaszcza wtedy, gdy pracownik musi opuścić organizację w związku ze zmianami biznesowymi i sam nie miał na to żadnego wpływu – po prostu „to nie jego wina”. Wielu menedżerów najchętniej przekazałoby przeprowadzenie takiej rozmowy komuś z HR albo prawnikom. Zwykle nie jest to dobry pomysł, bo długofalowo podważa ich sprawczość i autorytet.

W efekcie rozmowa taka staje się dla nich stresującym przeżyciem, a zamiast skoncentrować się na zadaniu zajmują się bardziej swoimi emocjami popełniając podstawowe błędy, eskalując frustrację odchodzącego pracownika i narażając firmę na utratę dobrej reputacji na rynku i procesy sądowe.

W trakcie webinaru Aleksandra Płomień-Dolacka, trener i coach LHH Polska, zajmie się 3 kluczowymi dla przeprowadzenia skutecznej i minimalizującej emocje rozmowy rozstaniowej obszarami:

  1. Sytuacja psychologiczna na spotkaniach rozstaniowych: z pozycji managera i pracownika
  2. Rozpoznawanie emocji pracownika i adekwatne reagowanie na te emocje
  3. Przebieg spotkania rozstaniowego: warunki techniczne, narracja, komunikat dla pracownika

Sprawdź, jakie inne trudne rozmowy muszą przeprowadzać menedżerowie. Wykorzystaj wiedzę i doświadczenia trenerów LHH Polska – bądź gotów, gdy i w Twoim kalendarzu spotkań pojawią się trudne rozmowy.

„Musimy pogadać…” czyli trudne rozmowy w karierze menedżera – zobacz i pozostałe webinary z tej serii.

Skontaktuj się z nami i zamów szkolenie z prowadzenia trudnych rozmów dla menedżerów z Twojej firmy: Łukasz Gajek, lukasz.gajek@lhh.com, tel. 607 371 745.

W razie pytań technicznych (rejestracja, dostęp, itp.) prosimy o kontakt: nikola.sztuczka@lhh.com 

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Powodem odmowy udziału w wydarzeniu może być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.