Ukraińcy w naszych firmach – czy to naprawdę takie wyzwanie? Rola HR w rekrutacji, wdrażaniu i organizacji międzynarodowych zespołów

Nie będziemy zatrudniać Ukraińców, bo za kilka miesięcy i tak odejdą… No i jak by sobie poradzili bez znajomości polskiego? Będzie z tym wszystkim za dużo zachodu…

Wiele firm, które już dziś z sukcesem zorganizowały pracę dla osób z Ukrainy mierzyło się początkowo z takimi obawami. Szukając praktycznych rozwiązań tych problemów udowodniły, że głoszona od lat polityka diversity & inclusion to nie tylko korporacyjne hasła, które w polskich realiach oznaczały do tej pory głównie udział w wizerunkowych międzynarodowych akcjach o parytecie kobiet czy ogólnej otwartości na wszelkie „inności”.

Dziś polskie firmy stają przed realnym wyzwaniem zorganizowania pracy i budowania dwunarodowych zespołów.

Piotr Kuron, Operations Director w LHH Polska, opowie o tym, co obecnie robią firmy zatrudniające osoby z Ukrainy i jak przygotowują menedżerów i zespoły do wspólnej pracy.

Zakres tematyczny:

 • Obawy przed zatrudnianiem Ukraińców – fakty i mity
 • Czy faktycznie wszyscy muszą mówić po polsku czyli co tak naprawdę można zrobić, aby szybko rozwiązać kilka podstawowych problemów
 • Jak rozmawiać z liderami i zespołami o wspólnej pracy z Ukraińcami, na co się przygotować
 • Jak nie tworzyć „narodowościowych baniek” – pomysły z innych firm
 • Od umów o pracę, przez instrukcje BHP po napisy w toaletach – duże i małe rzeczy, które pomagają organizować pracę
 • Jakiego wsparcia oczekują menedżerowie
 • Od zapewnienia dachu po wsparcie w znalezieniu pracy czyli jak możesz ze swoich pracowników uczynić doradców, którzy mądrze i świadomie będą umieli rozmawiać o szukaniu pracy z Ukraińcami i właściwie ich pokierować

Kliknij TUTAJ i zobacz, rozwiązania przygotowane przez LHH Polska i LHH Ukraina dla Ukraińców szukających pracy w Polsce i pracodawców, zatrudniających osoby z Ukrainy.

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

 • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
 • Rejestracja na wydarzenie ma charakter dwuetapowy: najpierw potwierdzamy zapis, a następnie w kolejnym mailu przesyłamy link do wydarzenia, po akceptacji zapisu.
 • Jeśli nie otrzymali Państwo linku do webinaru, oznacza to że Państwa zapis był nieskuteczny. Powodem odmowy udziału w wydarzeniu mógł być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.
 • W razie pytań prosimy o kontakt: nikola.sztuczka@lhh.com