Wybór formy rozstania z pracownikiem – konsekwencje biznesowe i psychologiczne

Firmy rozstają się z pracownikami z bardzo różnych powodów. W teorii o prawnej formie rozstania powinien przesądzać kontekst tej decyzji. Jednak praktyka pokazuje, że w rzeczywistości biznesowej przeważają sytuacje o niejednoznacznej interpretacji, czego ubocznym efektem jest możliwość pewnej elastyczności.

Paweł Gniazdowski, Senior Advisor w Lee Hecht Harrison Polska, który od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w tematyce rozmów rozstaniowych i komunikacji trudnych zmian:

  • Omówi granice elastyczności w wyborze konkretnych rozwiązań,
  • Przyjrzy się różnym praktykom stosowanym przez firmy,
  • Wskaże, które rozwiązania są korzystniejsze dla odchodzącego pracownika lub wręczającego wypowiedzenie pracodawcy,
  • Odniesie się do kontekstów psychologicznych i biznesowych
  • Omówi rozwiązania typu win-win, które w jego ocenie są możliwe do zastosowania w większości sytuacji rozstawania się z pracownikami.

Webinar przygotowaliśmy z okazji premiery książki „Restrukturyzacja – wprowadzanie trudnych zmian z korzyścią dla organizacji i pracowników” – to praktyczny i kompleksowy poradnik opisujący ryzyka i dobre praktyki zebrane przez konsultantów LHH Polska.

 

– zobacz inne webinary, które pomogą Ci zaplanować i wdrożyć trudną zmianę 

umów się na bezpłatną konsultację z jednym z autorów w temacie dotyczącym trudnych zmian

– przejdź do sklepu Wolters Kluwer i zamów egzemplarz książki o restrukturyzacjach 

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedynie 3 osoby z jednej organizacji mogą wziąć udział w webinarze.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Rejestracja na wydarzenie ma charakter dwuetapowy: najpierw potwierdzamy zapis, a następnie w kolejnym mailu przesyłamy link do wydarzenia, po akceptacji zapisu.
  • Jeśli nie otrzymali Państwo linku do webinaru, oznacza to że Państwa zapis był nieskuteczny. Powodem odmowy udziału w wydarzeniu mógł być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.
  • W razie pytań prosimy o kontakt: nikola.sztuczka@lhh.com