Zawodowe Rodziny Zastępcze jako nowa alternatywa karierowa

Nie wiem, co to są Zawodowe Rodziny Zastępcze, ale to na pewno za duże wyzwanie i na pewno nie dla mnie…”.

Nawet, jeśli to prawda, to przyjdź na nasz webinar i poświęć 30 minut, aby dowiedzieć się, na czym polega idea Zawodowych Rodzin Zastępczych. Gdy dowiesz się więcej, będziesz mógł mówić o nich innym. W efekcie tego być może ktoś z Twoich współpracowników lub znajomych weźmie pod uwagę taką, wyjątkową drogę kariery zawodowej. I stworzy dom dla dziecka, które tego potrzebuje.

Jako LHH wspieramy projekt Zawodowych Rodzin Zastępczych bo widzimy, jak u wielu osób, którym pomagamy w ramach programów outplacement, po odejściu z korporacji pojawia się dylemat: co teraz? może utrata pracy to dobry moment na znaczącą zmianę w zawodowym życiu?

Zaczynają analizować, czy wracać na etat, czy założyć własną działalność, a może nadszedł czas na rolę interimową? Mało kto wie, również z działów HR, że jest jeszcze inna droga – zostanie rodzicem w ramach Zawodowych Rodzin Zastępczych.

Opcja ta pozwala zabezpieczyć środki finansowe na utrzymanie i jednocześnie dać dom dzieciom, którymi z różnych powodów nie mogą opiekować się ich biologiczni rodzice.

W trakcie webinaru odniesiemy się do aktualnych dylematów karierowych uczestników naszych programów outplacement, ale przede wszystkim powiemy, na czym dokładnie polega Zawodowe Rodzicielstwo, jakie opcje są do wyboru, jakie wsparcie można otrzymać i jak wyglądają niezbędne procedury i formalności.

W trakcie spotkania dowiesz się:

  • Kto może założyć Zawodową Rodzinę Zastępczą
  • Jakie wsparcie finansowe i pozafinansowe otrzymują Rodziny Zawodowe od gminy i państwa
  • Jak wyglądają i jak długo trwają formalności
  • Czym różni się Zawodowa Rodzina Zastępcza od Pogotowia Rodzinnego

Przyjdź na nasz webinar i pomóż zmienić życie choć jednego z dzieci. 16 000 z nich przebywa w polskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Przyczyny są różne, choć najczęściej związane z przemocą fizyczną i psychiczną oraz rażącymi zaniedbaniami w ich domach rodzinnych.

Zawodowe Rodziny Zastępcze – zmiana karierowa, która odmienia życie

LHH Polska wspiera Fundację DOBROdzieje się.

Udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny.

LHH Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze przedstawicieli firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.

Zasady dotyczące zapisów:

  • O możliwości wejścia na wydarzenie decyduje kolejność zapisów.
  • Rejestracja na wydarzenie ma charakter dwuetapowy: najpierw potwierdzamy zapis, a następnie w kolejnym mailu przesyłamy link do wydarzenia, po akceptacji zapisu.
  • Jeśli nie otrzymali Państwo linku do webinaru, oznacza to że Państwa zapis był nieskuteczny. Powodem odmowy udziału w wydarzeniu mógł być brak miejsc, zbyt duża liczba zapisanych z danej firmy, lub prowadzenie przez osobę rejestrującą się działalności konkurencyjnej wobec LHH Polska.
  • W razie pytań prosimy o kontakt: nikola.sztuczka@lhh.com