Dobre praktyki w zmianie kierowniczej – przewodnik

Kategorie:
Newsletter
Bądź z nami na bieżąco
Zmiany na stanowiskach kierowniczych

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

Rafał Talarek, Business Excellence Director LHH Polska

rafal.talarek@lhh.com

607 371 672

 

Zmiana na stanowisku kierowniczym to wyzwanie nie tylko dla osoby, której ona bezpośrednio dotyczy, ale i dla całej organizacji. 

Ryzyk jest wiele: stabilność biznesu, motywacja pracowników, postrzeganie firmy w jej otoczeniu rynkowym oraz w mediach.  

Nie zawsze mamy czas na długie przygotowania, choć wiele takich procesów planowanych jest przecież z dużym wyprzedzeniem. O co zadbać? Jak przeprowadzić rozmowę rozstaniową? Jakie pakiety oferują firmy odchodzącym prezesom i dyrektorom? Jak przygotować się do wspólnej komunikacji? Jak przygotować do zmiany szefa menedżerów i kierowników liniowych? Przecież to często osoba od lat związana z firmą i darzona szacunkiem. 

Właściwe kroki podjęte z odpowiednim wyprzedzeniem pozwolą uniknąć chaosu komunikacyjnego i operacyjnego oraz obniżyć ryzyka dla biznesu i zwiększyć szansę udanej zmiany na ważnym i eksponowanym stanowisku.  

Dobre przygotowanie do zmiany przynosi też korzyści dla odchodzącej osoby. Będzie ona mogła efektywnie zarządzić przekazaniem obowiązków, zamknięciem tematów, a następnie decyzją i wdrożeniem planu swojego następnego kroku zawodowego. 

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po zmianie w kierownictwie firmy. 

W Przewodniku między innymi: 

  • Checklista pomyślnej zmiany: sprawdź, czy zmiana kierownictwa w Twojej firmie jest odpowiednio przygotowana? 
  • 5 błędów najczęściej popełnianych w zmianie kierownictwa – którego nie musisz się obawiać, a który jest zagrożeniem dla Twojej organizacji? 

LHH Polska zastrzega sobie prawo nieprzesyłania materiałów merytorycznych przedstawicielom firm świadczących usługi konsultingowe, rekrutacyjne lub szkoleniowe z obszaru HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności LHH Polska.